Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

Potrzebuje pomocy w wyborze sklepu oraz lasera co2

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Autor tematu
FujitoHitoshi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2019, 08:34

Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#1

Post napisał: FujitoHitoshi » 13 sie 2019, 09:15

Witam wszystkich. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze lasera CO2 do cięcia i grawerowania. Czy znacie może jakies firmy/sklepy w okolicach śląska które waszym zdaniem są godne polecenia?

Maksymalna suma którą mogę przeznaczyć to 20tyś zł. Wiem, że w tej cenie mogę kupić maszyny tylko na chińskich podzespołach ze szklaną tubą na silnikach krokowych.

Maszyna głównie pod cięcie sklejki 3mm oraz 4mm. Głownie elementy do składania pudełek. Produkcja małoseryjna (kilka sztuk dziennie).

Wymiary stołu roboczego około 40x30 bądz 50x30. Zależy mi na tym aby maszyna była w miarę kompaktowa. Ponieważ na chwilę obecna bedzie stała w domu.

Modele które obecnie oglądam to (mozna wpisać/wkleić na allegro):
PLOTER LASEROWY LASER CO2 VENUS 60W
PLOTER LASEROWY CO2 50W LASER DO CIĘCIA 350 PRO
PLOTER LASEROWY CO2 50W Grawerka + Oś rotacyjna
Ploter Laserowy CO 2 50 W FS 4040

Czy możecie mi coś wiecej napisać na temat tych i podobnych ploterów? Czy jest sens brać plotery droższe firm takich jak seron, comark czy lasertec jezeli to faktycznie te same chinskie maszyny tylko w ladniejszej obudowie? Czy plotery te 50-60W bedą w stanie ciąc sklejke 3-4mm przy 50-60% mocy lasera z odpowienio dobraną prędkościa (chodzi mi o cięcie na jednym przebiegu).

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.




koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2819
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#2

Post napisał: koala.g » 13 sie 2019, 11:58

Zamów u Chińczyków tak czy siak będziesz musiał to sam serwisować...

Awatar użytkownika

Autor tematu
FujitoHitoshi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2019, 08:34

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#3

Post napisał: FujitoHitoshi » 13 sie 2019, 12:10

Dzieki za wyczerpującą odpowiedz...


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#4

Post napisał: dance1 » 13 sie 2019, 18:42

....ale jakże prawdziwą.
Zakup u chińczyków o mocy jak najwyższej na ile kasy starczy, tematów o laserach na forum nie brakuje także nie ma co przepisywać a urządzenia te (w tym budżecie) niewiele/nic się różnią.
I don't like principles, I prefer prejudices


kamil_rc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 27 gru 2008, 11:33
Lokalizacja: Wadowice

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#5

Post napisał: kamil_rc » 13 sie 2019, 19:38

Na pewno moc za mała, potrzeba ok 90-100w aby w miarę zadowalająco ciąć sklejkę, i tak jak poprzednik radzi warto kupić na aliexpress bo w polsce przepłacisz sporo... Tuba najlepiej reci
Pozdrawiam Kamil

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#6

Post napisał: bratanek65 » 13 sie 2019, 22:50

Za 23 tysie był jeszcze niedawno używany Trotec, a za 16 czy 18 Epilog.
Żaden z tych, które wymieniłeś nawet nie leżał koło Troteca czy Epiloga.
"Let's Go Brandon"


Freju
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 19 paź 2017, 23:31
Lokalizacja: Stąd

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#7

Post napisał: Freju » 02 wrz 2019, 00:23

Mam ten sam problem, tylko w Łodzi. Przymierzam się do zakupu kolejnego lasera, bo ten jest za mały i ciągle mi szwankuje. Nie będę go katował, przez 99% będzie grawerował skórę na kilku % mocy, tudzież będzie wycinał laminat. Zdaję sobie sprawę że trotec czy universal byłby najlepszy, ale dla ploter to nie jest moja główna działalność i służy mi dodatkowo i taki wydatek na nówkę jest zbędny. Stąd chińczyk do 20-25 tysięcy z dużym stołem(to ważne) i mocą do 60W byłby w sam raz.


Lasernista
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2016, 16:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#8

Post napisał: Lasernista » 12 wrz 2019, 15:04

Ja akurat mam Trotec-a ploter Speedy 100R o mocy 60W i po 3 latach używania muszę przyznać, że żałuję tego zakupu. Biorąc bowiem pod uwagę ilość problemów, jaką miałem z tym ploterem oraz fatalne i bardzo mało funkcjonalne oprogramowanie Job Control to wysoka cena jest absolutnie nieadekwatna. Mam tez trochę zastrzeżeń co do jakości maszyny oraz sensu zastosowanych rozwiązań technicznych. Support w Austrii to w wielkim skrócie jedna wielka olewka klienta i podążanie własną wizją bez słuchania zgłoszeń od użytkowników. Na polski serwis nie mogę narzekać (a wręcz muszę pochwalić za chęci i pozytywne podejście) ale oni są w wielu sprawach blokowani lub zależni od Austrii. Drugi laser Speed Mark 300 MOPA jest nieco lepszy ale też ma sporo baboli, których Trotec wciąż nie poprawia. Tak czy siak kosmiczna cena nie jest rekompensowana przez jakość lub łatwość obsługi. Konkludując kolejnego lasera już nie kupię od Trotec-a.


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Prośba o pomoc w wyborze lasera CO2 i sklepu.

#9

Post napisał: dasza77 » 12 wrz 2019, 16:48

Ja od 15 lat pracuję na chińczyku CO2 1200x800 / 80W , którego sam sprowadziłem z Chin i bardzo sobie ten zakup chwalę. Ostatnio oferowano mi nowego Troteca o polu roboczym o połowę mniejszym za ok. 60 tys. A jak poprosiłem żeby przeciął sklejkę grub. 8 mm , to za 3 razem niby przeciął ale się na koniec zapaliła. Stary chińczyk do dzisiaj pracuje ale dbam o niego i regularnie czyszczę i odkurzam bebechy. Pamiętajcie, że kurz to największy wróg WN. Ach... ten chińczyk zarobił na mój dom jednorodzinny, i 2 samochody. Wystarczy ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”