TIG w migomatach Fronius, Kemppi, Esab, EWM, Oerlikon, Selco

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
RS_COD
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2019, 11:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TIG w migomatach Fronius, Kemppi, Esab, EWM, Oerlikon, Selco

#1

Post napisał: RS_COD » 01 sie 2019, 11:34

Witam, spawaniem zajmuję się okazjonalnie, ale jako że lubię majsterkować mam też plan zakupu TIGA lub migomatu z funkcją TIG. Spawam głównie bardzo cienkie i małe detale jak zawiasy do laptopów. Na tą chwilę wykorzystuję do tego migomat Kemppi minarcmig 180. To taki mały podręczny migomacik, ale daje redę.

Chcę pobawić się trochę przy nierdzewce ( temat tłumików i kolektorów wydechowych) i aluminium ( kolektory dolotowe). Robiłem to już kiedyś tigiem kemppi MLS 2300 ale nie wiem co mi strzeliło do głowy i sprzedałem. Tak więc rozważam zakup Tiga z pulsem lub migomatu do aluminium z opcja tig do nierdzewki.

Mam pytanie do użytkowników droższych migomatów ( ESAB, Fronius, EWM, Oerlikon, Selco). Czy ktoś używał funkcji TIG w tych migomatach.

Generalnie chodzi mi o to czy jak migomat ma puls lub podwójny puls to czy używając TIG te funkcje da się używać?

Czy działa to po prostu jako zwykłe źródło pradu DC i tyle?




Autor tematu
RS_COD
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2019, 11:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TIG w migomatach Fronius, Kemppi, Esab, EWM, Oerlikon, Selco

#2

Post napisał: RS_COD » 02 sie 2019, 16:18

Sam się trochę doszperałem i na FB mi podpowiedzieli
Na pewno Selco 3000 któraś wersja ma TIG DC z pełnym pulsem i szybkim pulsem
Esab teraz wypuszcze Rebel 205 AC/DC będzie mig z Tigiem AC/ DC - ciekawe jaka będzie cena w PL

Może ktoś podrzuci jeszcze jakieś kompaktowe urządzenia. Jedno urządzenie ma zalety - oszczędność miejsca i wady - jak padnie to wszystko na raz.

Może z tych mocniejszych migów 400, 500 coś obsługuje TIGA z pulsem ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”