Buduję małego potwora :)

Od manualnej mini lathe przez mini CNC do czegoś większego

Dyskusje dotyczące budowy amatorskich tokarek CNC lub modernizacji maszyn konwencjonalnych.

Autor tematu
Znaki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 229
Rejestracja: 19 sty 2019, 15:54

Re: Buduję małego potwora :)

#11

Post napisał: Znaki » 09 lip 2019, 19:03

Dostałem jeszcze ofertę na cały zestaw oparty na serwach, zastanawiam się czy nie byłby lepszy, może mógłbym ustawić krótsze rampy? Co myślicie o tym?
https://www.ebmia.pl/sterownik-serwo-dg ... 10797.html
I serwa
elektrokraft E240
model ma 200Wat
Moment znamionowy: 0,3Nm przy prądzie 3,1A
Moment maksymalny: 2.37Nm przy prądzie 24.5A
"Zasilane napieciem 60V kreca 6000 rpm"

Wydaje mi się że może to być lepsze niż krokowce, ale jeszcze wolę się upewnić, byłem zdecydowany na krokowce, ale parę wiadomości i teraz to już nie wiem, możecie coś poradzić? Ten zestaw czy krokowce?


Chętnie pomogę z mini lathe i toczeniem, modelami 3d w f360, odlewaniem epoxygranitu, frezowaniem CNC w podstawowym zakresie, skrobaniem, programowaniem i podłączaniem falowników liteon :)


Dever12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2019, 18:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Buduję małego potwora :)

#12

Post napisał: Dever12 » 21 lip 2019, 18:28

Może z krokowcami warto spróbować


Autor tematu
Znaki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 229
Rejestracja: 19 sty 2019, 15:54

Re: Buduję małego potwora :)

#13

Post napisał: Znaki » 21 lip 2019, 19:03

Krokowce to prostsze rozwiązanie, bardziej popularne, ale nie do końca zapewnią mi prędkości których oczekuję, zdecydowałem się na serwa, jestem w trakcie finalizacji zamówienia.

Nasz wspaniały Maszynotwór doskonale zobrazował mi różnice między krokowcami a serwami, jeszcze raz dziękuję za link :)

Maszyna ma zasuwać na maksymalnych parametrach. Nie chcę teraz "zaoszczędzić" przysłowiowe 1000 zł bo to niewielkie koszty w zamian za to co zyskuje. Maszyna powstanie później, ale za to będzie na prawdę potworem.

Serwa będą sporo większe niż te o które pytałem. W między czasie testuję właściwości epoksybetonu, zapowiada się bardzo ciekawie
Chętnie pomogę z mini lathe i toczeniem, modelami 3d w f360, odlewaniem epoxygranitu, frezowaniem CNC w podstawowym zakresie, skrobaniem, programowaniem i podłączaniem falowników liteon :)


Autor tematu
Znaki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 229
Rejestracja: 19 sty 2019, 15:54

Re: Buduję małego potwora :)

#14

Post napisał: Znaki » 13 wrz 2019, 22:39

No i cały plan... Ehmm....
Zacząłem się wczytywać i zastanawiać nad CNC... no i zakochałem się w frezowaniu. Widzę tu o wiele większe możliwości niż w przypadku samego toczenia. Do sterowania tokarki mam praktycznie wszystko czego potrzebuję, ale ze względu na ograniczony budżet frezarka jest priorytetem. Założenie się nie zmieniły ma zasuwać i to szybko, krótko mówiąc - serva.

Tak więc...
Kupuje frezarkę :roll: w poniedziałek jadę po maszynę, trafiła się całkiem zgrabna, nie zużyta baza
Do tego tematu wrócę po zakończeniu prac przy drugiej maszynie
Chętnie pomogę z mini lathe i toczeniem, modelami 3d w f360, odlewaniem epoxygranitu, frezowaniem CNC w podstawowym zakresie, skrobaniem, programowaniem i podłączaniem falowników liteon :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amatorska Tokarka CNC”