Pewnie, że ma, jeśli wydajność tego układu będzie na właściwym poziomie, i zastosujesz jeszcze przed chłodnicą dodatkowo obniżającą temp czynnika zwężkę Venturiego...
Martwię się tylko o ewentualną reakcje "właścicieli" rzeki jak to do nich dotrze, wiesz jak to jest z "psem ogrodnika"...
Jeżeli woda wleje ci się na hale sama przy przyborze Odry to masz ją za darmo ale jak chcesz ją pompować to łapie cie prawo wodne i opłaty środowiskowe za pobór wód powierzchniowych śródlądowych i zrzut wód chlodniczych.
I jeszcze kwestia głębokości. Im głębiej tym zimniejsza.
Nie wiem z jaką prędkością płynie odra, ale koło wodne plus akwedukt... i masz chłodzenie za friko. Chyba że upały to wentylator trzeba dodatkowo włączyć nad radiatorami/grzejnikami żeby podwyższyć wydajność.
Pobór na potrzeby pomp ciepła ze zwrotem tej samej ilości nie pogorszonej wody i nie przekraczającej 35°C jest zwolniony z opłat.
Pozwolenie nie jest wymagane do 5m3/dobę.
Do testów jak największą chłodnicę samochodową, pompę obiegową i zrobić "monitoring" temperatur do oceny skuteczności.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ
Generalnie przemysł z definicji jest energochłonny - zużywa duże ilości energii elektrycznej, która jest stosunkowo droga. Wydaje mi się, że tacy duzi odbiorcy raczej nie powinni mieć większego problemu z wynegocjowaniem sobie trochę lepszych stawek - w końcu często zużywają takie ilości energii jak średniej wielkości miasto.
Energię coraz częściej trzeba jednak oszczędzać - i robi się to na różne sposoby... Kilka pomysłów: https://www.prawokonsumenckie.pl/pl/a/j ... edzac-prad
Poza tym instalują solary i inne tego typu instalacje, aby wspomóc produkcję energii, aby zmniejszyć niekorzystny bilans.