Oświecenie potrzebne

Frezowanie długich elementów

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4139
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oświecenie potrzebne

#11

Post napisał: Steryd » 19 maja 2019, 23:41

Jak już chcesz się tak bawić to ewentualnie przedłuż jedną z osi tej frezarki na pasku do tych 2 metrów i zrób to za jednym zamachem.

Przemyśl też zastosowanie innych materiałów niż drewno (np pianki modelarskie, czy styrodur) pojedziesz w tym na mega parametrach i zaoszczędzisz tak, że opłaci się przerobić frezarke.


Można?
Morzna!!!


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Oświecenie potrzebne

#12

Post napisał: piromarek » 20 maja 2019, 09:01

Jak już tak daleko,
to dla tych listew czemu nie zrobić po prostu dedykowaną jednorazową frezarkę na paskach ?
Spawana albo z profili alu skręcana. Jakieś wałki prowadzące, w miarę proste sterowniki i silniki, tania płyta MOBO .
I jazda.
Co prawda zostaje jeszcze kwestia CAD CAM.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Oświecenie potrzebne

#13

Post napisał: oprawcafotografii » 20 maja 2019, 09:06

Kepelle pisze:
19 maja 2019, 22:33
...
Dziękuję za przesłane informację. Może Panowie jeszcze podpowiedzą +/- ile by trwało frezowanie takiej listwy przy założeniach 200cm na 7 cm Nie żądam dokładnego czasu tylko orientacyjnie - 10 godzin?...
36h23'12''

Zdajesz sobie sprawę, że na takie pytanie nie ma mądrej odpowiedzi?

Poza tym, że jakies 12x za długo :)

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


NFZ
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 07 paź 2012, 21:49
Lokalizacja: inąd

Re: Oświecenie potrzebne

#14

Post napisał: NFZ » 20 maja 2019, 15:02

oprawcafotografii pisze:Zdajesz sobie sprawę, że na takie pytanie nie ma mądrej odpowiedzi?
Ależ oczywiście że jest, na dodatek świetnie podsumowująca cały ten wątek.

Jeżeli już takie ostatnie zero* jak Adolf Franz Karl Viktor Maria L. zauważyło oczywistość iż "im niższy poziom odbiorców, tym bujniejsza ornamentyka", nie wspominając nawet o tych 12x(czyt. "ornament jest świadectwem degeneracji(...)zwiększa bowiem nakład pracy i generuje niepotrzebne koszty"), to o czym tu dyskutować? ;)

A teraz poczekajmy na obrońców "ozdóbek" - szczególnie liczę tu na ew. wykonawców**


ps. a zostawiając na boku wątpliwej jakości złośliwości, to tu aż prosi się o frezareczkę na kształt plotera rolkowego.


*nie dosyć że austriak, to na dodatek pedofil...
**żeby nie było, odchudzenie kieszeni zamawiającego o takich upodobaniach uważam za czyn godny pochwały.
"Troszkę" inne podejście mam do sytuacji gdy np. zleceniodawcą jest agentura pewnego południowo europejskiego państewka, a środki zostały wyłudzone od ofiar wielowiekowej indoktrynacji...


Autor tematu
Kepelle
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2019, 14:43

Re: Oświecenie potrzebne

#15

Post napisał: Kepelle » 20 maja 2019, 23:03

Dziękuję za porady.
Budowa maszyny czy przeróbka jak i inny materiał mijają się w moim przypadku z celem i założeniami.
Mają to być listwy drewniane , z innych materiałów jest spory wybór. Przerabianie maszyny to sporo czasu którego mi brak a i tak jeszcze muszę przeskoczyć problem oprogramowania....
Wątku jeszcze nie zamykam może znajdzie się ktoś kto robi reliefy i określi czas obróbki takiego elementu. Jak zaznaczyłem wcześniej nie miałem styczności z cnc i nie mam fioletowego pojęcia a co dopiero o kolorze zielonym.
Pozdrawiam
Ps: Nie wiem czy dobrze kojarzę ale w jakimś filmie ktoś pokazywał symulację frezowania i tam był podany czas obróbki i może warto wydać 3 dolary na plik i w jakiś sposób przeprowadzić symulację?


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Oświecenie potrzebne

#16

Post napisał: lajosz » 20 maja 2019, 23:36

Kepelle pisze:
20 maja 2019, 23:03
Wątku jeszcze nie zamykam może znajdzie się ktoś kto robi reliefy i określi czas obróbki takiego elementu. Jak zaznaczyłem wcześniej nie miałem styczności z cnc i nie mam fioletowego pojęcia a co dopiero o kolorze zielonym.
Moim zdaniem, użytkownik oprawcafotografii napisał najsensowniejszą odpowiedź na to pytanie.

Jak już będziesz miał choćby różowe pojęcie o CNC, to zgodzisz się z powyższym :)

Dodane 6 minuty 52 sekundy:
NFZ pisze:
20 maja 2019, 15:02
Jeżeli już takie ostatnie zero* jak Adolf Franz Karl Viktor Maria L. zauważyło oczywistość iż "im niższy poziom odbiorców, tym bujniejsza ornamentyka", nie wspominając nawet o tych 12x(czyt. "ornament jest świadectwem degeneracji(...)zwiększa bowiem nakład pracy i generuje niepotrzebne koszty"), to o czym tu dyskutować? ;)

A teraz poczekajmy na obrońców "ozdóbek" - szczególnie liczę tu na ew. wykonawców**

Jak powszechnie wiadomo, o gustach się nie dyskutuje.

Klient chce pomarańczowy samochód w zielone gwiazdki, to mu się tak maluje i dodatkowo wpada w zachwyt nad gustem klienta.
Autor tematu nie pyta o opinie na temat urody ornamentów, tylko jak to wykonać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”