Migomat do użytku domowego.

Jaki migomat kupić?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Migomat do użytku domowego.

#21

Post napisał: strikexp » 16 maja 2019, 00:04

W jakim sensie? Że na aluminium będzie gorsze chłodzenie? Aluminiowy transformator jest większy i letszy od miedzianego, no może niekoniecznie letszy ponieważ rdzeń może być większy i wyjdzie podobnie. Ale ja specjalistą od projektowania transformatorów nie jestem i wiem tylko że aluminiowe przewody są zawsze grubsze niż miedziane ale i o mniejszej wadze.




Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Migomat do użytku domowego.

#22

Post napisał: Daniu » 16 maja 2019, 00:14

No i fajnie. Gość chce kupić kompaktowa spawarkę do domu, a właśnie dowiedział się, ze aluminiowy transformator jest „letszy” od miedzianego..,
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


atlc
Posty w temacie: 1

Re: Migomat do użytku domowego.

#23

Post napisał: atlc » 16 maja 2019, 01:48

Co to k... znaczy letszy..? :D
Dali Ci raz bana za głoszenie głupot i dalej walczysz? Jeszcze piszesz że masz WIEDZĘ? :D
Weź się gościu zluzuj z tymi złotymi radami.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Migomat do użytku domowego.

#24

Post napisał: strikexp » 16 maja 2019, 10:40

Jest to niepoprawna forma lżejszy na niektórych obszarach Polski, po ciężkim dniu o 23:00 można się zaciąć. I choć automatyczne podświetlanie błędów mi działa w przeglądarce to nie miałem siły szukać poprawnego synonimu.

Jeśli zarzucasz mi pisanie głupot to wskaż proszę w którym zdaniu to zrobiłem?


Morys
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 16
Rejestracja: 07 maja 2019, 12:39

Re: Migomat do użytku domowego.

#25

Post napisał: Morys » 18 maja 2019, 16:31

strikexp pisze:A to że chińczycy robią na aluminium to akurat nic nowego. Ale ja jakoś nie widzę w sprzęcie amatorskim problemu ze spadkiem wydajności z tego powodu. Jedynie są problemy z kruchością aluminium i jego łączenia z innymi metalami. Ale jak to pokonać to czemu by nie?

Co do tych toroidów to nie dam sobie reki uciąć ponieważ nie mam przy sobie transformatorów. Ale wydaje mi się że jest duża różnica na wadze pomiędzy tą samą mocą.
Zwojów niby tyle samo, ale o ile mniej stali?


Aluminowe transformatory były montowane w spawarkach już dawno i to markowych producentów :).

Co do toroidów nie pamiętam jaką mają charakterysyka, ale z tego co kojarze, takie trafo nie nadaje się na spawarkę . Trafo do urządzeń rozruchowych oraz migomatów musi mieć charakterystykę sztywną, podczas gdy w spawarkach MMA jest trafo o zdecydowanie miększej charakterystycze. Samo nawinięcie wtórnego na pierwotne a obok pierwotnego zmienia nam charakterystykę napięcia względem prądu.

Daniu pisze:Niestety wszystko teraz jest tak robione, ze ma się zepsuć, wiec może lepiej wziąć pod uwagę możliwości i dodatkowe funkcje.


Masz rację, ale dlaczego naszym kosztem??? Każdy konsument stara się kupić jak najwięcej lub\i jak najlepszej jakości lub\i jak najtaniej i nikogo to raczej nie pociesza że teraz panuje ogólna tandeta. Poza tym przykładowo dla ciebie dać za spawarkę 5tys to tak jak dla drugiego dać 2tys bo ma znacznie mniejszy budżet.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”