PENTA EDM

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej

Autor tematu
jarasnet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 09 gru 2013, 19:07
Lokalizacja: GrossPolen

PENTA EDM

#1

Post napisał: jarasnet » 20 mar 2019, 19:18

Czy miał ktoś styczność z czeskimi(?) maszynami PENTA? Nie wiedziałem o istnieniu tej marki do niedawna ale pewna firma z Wrocławia taką nabyła. We Wrocławiu jest też chyba polski oddział PENTA Polska. Polska strona www wygląda dość tragicznie. Oferta drążarek wgłębnych kojarzy mi się z czymś typu Made in Taiwan lub China z przed 15 lat. Ale może mam złe skojarzenia... Czy to faktycznie coś nowego czy licencja z dalekiego Wschodu?
Może ktoś się wypowie merytorycznie :D




KKK2
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:44

Re: PENTA EDM

#2

Post napisał: KKK2 » 14 maja 2019, 22:05

Te maszyny to rdzenne Tajwańczyki , mają przedstawicielstwo we Wrocławiu ale nie wiem jak z serwisem , szerszej opinie nie mam ;/


rayman126
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 sty 2018, 18:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: PENTA EDM

#3

Post napisał: rayman126 » 21 sie 2019, 11:10

Lekko przedawniony temat, ale pracowałem na elektrodrążarce wgłębnej PENTA N515, także dorzucę swoje 5 groszy :D ogólnie mam bardzo pozytywne odczucia względem tej maszyny, zdecydowanie nie porównywałbym z Tajwanem. Myślę, że może się przyjąć na rynku - radzi sobie nawet z brązami berylowymi, dokładności do 0.01 udaje się utrzymać bez problemu, bardzo proste w obsłudze oprogramowanie, serwis przemiły i pomocny, jak to Czesi. Jakby było potrzebnych więcej informacji, smiało pytajcie :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”