Narzędzia YATO - jaka jakość ?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

Narzędzia YATO - jaka jakość ?

#1

Post napisał: clipper7 » 16 mar 2008, 17:21

Witam, chcę kupić w miarę porządną, suwmiarkę cyfrową, ale nie stać mnie na np. Mitutoyo.
Są oferty YATO za ok. 100 PLN, czy ktoś ma taką i może ocenić jakość ? I może bardziej ogólnie, jakiej jakości są narzędzia tej firmy ?


Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Tagi:


guuma
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2007, 12:48
Lokalizacja: lubuskie

#2

Post napisał: guuma » 16 mar 2008, 17:41

lepiej poszukaj uzywki mitutoyo lub tesa ,vis nieraz sa na allegro za te 100zl bo te podruby typu yato ,otelo,mannersmann , ktos nawet wydrukował nazwe gedore ( firme która słynie z najlepszych kluczy dla warsztatów a nigdy nie robiła narzedzi pomiarowych ) to wszystko badziewie robione na jedno kopyto ( jedna firma w chinach robi te suwmiarki a firmy które je sprowadzaja drukuja swoje logo) te chinskie suwmiarki maja taki problem ze sie same wyłaczaja po czasie ok 1min ( co przy czestych pomiarach moze doprowadzic do furii ) i nieraz gubia wymiar ,to takie moje spostrzezenia po kilku tygodniowym uzytkowaniu takiego wynalasku ,teraz mecze 5 letnie mitutoyo i jestem zadowolony :lol:


wizard
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 06 lut 2007, 23:27
Lokalizacja: wroclaw

#3

Post napisał: wizard » 16 mar 2008, 20:01

witam
mam troche na warsztacie narzedzi firmy YATO, sprzet pomiarowy jest niestety podlej jakosci i nikomu nie proponuje kupowac, ale narzedzia w postaci kluczy, nasadek i tym podobnych daja rade, od kilku lat uzywam ich kluczy i nasadek, wszystkie jeszcze pracuja, tylko grzechotki nie wytrzymuja i regularnie wymieniaja mi na nowe, no niestety nie ma co ich porownywac do narzedzi wiodacych firm, ale za to cena jest przystepna w stosunku do jakosci, a w tej chwili firma daje dozywotnia gwarancje na niektore zestawy.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: ALZ » 16 mar 2008, 20:17

Nie wygłupiaj się :mrgreen: kup coś porządnego, sam sie o tym przekonałem i kupiłem w Ebayu mitutoyo za 90$. Zobaczymy jak dojdzie ale wszyscy kupujący byli zadowoleni.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5317
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#5

Post napisał: jasiu... » 17 mar 2008, 09:43

O dwóch firmach lepiej zapomnieć - są to tajwańskie LiMiT i YATO. Niestety, ani elektroniczne, ani analogowe zupełnie nie nadają się do użytku. Powtarzalność wymiarów - żadna, to już lepiej kup sobie taka za cztery złote na wyprzedaży w supermarkiecie.

Na narzędziach pomiarowych nie wolno oszczędzać. jeśli nie stać cię na elektroniczną suwmiarkę, kup zwykłego VIs-a, a przynajmniej będziesz wiedział czym mierzysz. Oczywiście popieram wszystkich, którzy namawiają do Mitutoyo. Stosowanie tajwańskiego szajsu może skończyć się bardzo przykrym zdarzeniem, kiedy to okaże się, że detale tym mierzone nadają się do wyrzucenia, bo zupełnie do siebie nie pasują. Nie wiem, kto to kupuje, może ci, którzy mierzą z dokładnością do kilku dych, a nie potrafią posługiwać się noniuszem. Dla mnie to strata pieniędzy, nie mówiąc, że ten sprzęt nigdy nie uzyska żadnego atestu. To też powinno (jeśli myslisz o ISO) brać się pod uwagę.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#6

Post napisał: ALZ » 17 mar 2008, 09:56

To zależy do czego ma służyć suwmiarka. Ja miałem 4 różne i się wyleczyłem(dobrze że ich nie kupowałem) . Dwie miały taką właściwość że zależnie w jaki sposób się ją trzymało to błąd pomiaru wynosił 0.2 mm, jedna po szybszym posuwie sypała się nawet o milimetr, a ostatnia która w miarę jako tako mierzyła zżerała baterię w zastraszającym tempie i w zasadzie codziennie trzeba ją było wymienić. W rezultacie pomiary takim sprzętem trzeba było sprawdzać Visem z noniuszem i osobiście uważam że tanie suwmiarki z zastrzeżeniem można używać do mierzenia gwoździ :mrgreen: chociaż jak to z "żółtymi" bywa napewno można trafić na dobry egzemplarz bo ostatnio nawet widziałem że był dołączony wykres ze świadectwem kontroli.


guuma
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2007, 12:48
Lokalizacja: lubuskie

#7

Post napisał: guuma » 17 mar 2008, 11:44

dokładnie sie z tym zgadzam


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Post napisał: jarekk » 17 mar 2008, 16:26

ALZ pisze:Zobaczymy jak dojdzie ale wszyscy kupujący byli zadowoleni.
Ja już dostałem do swojej paczki numer przesyłki FEDEX'u - przy PayPal wymagany jest tracking przesyłki.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#9

Post napisał: ALZ » 17 mar 2008, 16:44

Suwmiarka to mała przesyłka a wiec wysyłka za pomocą poczty. Fedexem to byłaby nieopłacalna inwestycja. Przesyłki z Honkogu i Tajwanu srednio idą ok 7 dni a ze Stanów zdażało się że nawet w 5 dni przyszło. Tylko u nas jest taka gówniana poczta że miesiąc przed świętami i dwa miesiące po(czyli cały rok) paczki idą po 6 dni i dłużej.

Awatar użytkownika

Autor tematu
clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#10

Post napisał: clipper7 » 17 mar 2008, 19:03

jasiu... pisze:kup zwykłego VIs-a
Mam i chwalę, po prostu chciałem się uwspółcześnić, a i wzrok już nie ten, łatwiej odczytać cyfry 9 mm niż moniusz :sad:
Po prostu nie znałem f-my YATO i byłem ciekaw opinii.

[ Dodano: 2008-03-17, 19:05 ]
Dzięki i dałem po punkciku :grin:
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”