drukarki profesjonalne kontra zwykłe

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D
Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#21

Post napisał: bratanek65 » 05 lip 2017, 16:48

WurTur pisze:Czyli jak coś jest drogie, to jest dobre? Ryzykowny sposób na zakupy.
To twoja teoria. Mi jej nie przypisuj.



Tagi:


Autor tematu
WurTur
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 12
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2017, 13:36
Lokalizacja: Toruń

#22

Post napisał: WurTur » 06 lip 2017, 18:56

bratanek65 pisze:
WurTur pisze:Czyli jak coś jest drogie, to jest dobre? Ryzykowny sposób na zakupy.
To twoja teoria. Mi jej nie przypisuj.
To jak inaczej można zrozumieć Twoją wypowiedź o 50 i 500? Żartowałeś? Analizując
wcześniejsze Twoje wypowiedzi, myślę, że to nie był żart. Pomyliłeś się?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#23

Post napisał: bratanek65 » 07 lip 2017, 16:06

To słabo u ciebie z myśleniem i analizowaniem.


Autor tematu
WurTur
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 12
Posty: 41
Rejestracja: 17 cze 2017, 13:36
Lokalizacja: Toruń

#24

Post napisał: WurTur » 07 lip 2017, 19:14

bratanek65 pisze:To słabo u ciebie z myśleniem i analizowaniem.
Słabo to jest u Ciebie z jasnym wypowiadaniem się.


pyrrus
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 15 mar 2011, 08:32
Lokalizacja: koniecPolski

Re: drukarki profesjonalne kontra zwykłe

#25

Post napisał: pyrrus » 08 kwie 2019, 23:19

Przeorałem kilka drukarek FDM z różnych półek cenowych od 600 zł do 100 000 i mogę stwierdzić jedno ,że za wielkiej różnicy to nie ma. Kluczowe są dwie rzeczy to soft do gcode’u i umiejętności drukarza. Wiadomo ,jakość podzespołów ma znaczenie chociażby na żywotność i późniejsze utrzymanie ale nie aż tak bardzo bo jak druk ma się wywalić to się wywali. Głównie tu chodzi o to ze materiał ,którym się drukuje ma póki co ograniczenia i to blokuje rozwój.
Ostatnio nawet miałem taką sytuację, że drukarka za 600 zł sobie poradziła lepiej niż ta za 80tyś. Co prawda pojechała potem na serwis ale to było spore zaskoczenie.
Im bardziej w las tym częściej dochodzę do wniosku ,że nie ma wielkiej różnicy w jakości wykonania danych wydruków. Kwestia niezawodności to druga sprawa ale o z tym bywa różnie. Są tacy ludzie co musza wydać konkretna sumę pieniędzy i wtedy mają poczucie ,że ten czy inny sprzęt jest dobry bo tyle za to zapłacili. To są oczywiście ich pieniądze i ich wybór.
Stare porzekadło rzecze „skoro nie widzisz różnicy to po co przepłacać”. To jest właśnie w tej rewolucji 4.0 najfajniejsze ,ze każdy praktycznie co ma zacięcie techniczne może sobie coś wyprodukować/dorobić.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: drukarki profesjonalne kontra zwykłe

#26

Post napisał: jasiu... » 09 kwie 2019, 20:33

Jest różnica, jeśli bierzesz pod uwagę technologię druku. W drukarkach laserowych, które drukują z proszku masz o wiele większe możliwości. Nie chodzi tylko o jakość wydruku (mechaniczną, która też jest lepsza), ale o możliwości zastosowania różnych tworzyw, także spiekanie proszków metali:

W firmie, gdzie pracuję zakupiono drukarkę, która drukuje głównie z proszku PA12 wiele elementów maszyn. Jakość w zupełności wystarczająca, cena atrakcyjniejsza, niż gdyby to robić tradycyjnymi metodami. Fakt, drukarka kosztowała dużo, ale z perspektywy czasu widać, że jest sens inwestowania właśnie w technologię proszkową. Dobrze, to moje zdanie, oparte na obserwacjach. Każdy może mieć swoje inne, ja uważam, że różnica w wydruku z proszku i filamentu jest naprawdę spora.


pyrrus
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 15 mar 2011, 08:32
Lokalizacja: koniecPolski

Re: drukarki profesjonalne kontra zwykłe

#27

Post napisał: pyrrus » 09 kwie 2019, 21:31

jasiu... pisze:
09 kwie 2019, 20:33
Jest różnica, jeśli bierzesz pod uwagę technologię druku. W drukarkach laserowych, które drukują z proszku masz o wiele większe możliwości. Nie chodzi tylko o jakość wydruku (mechaniczną, która też jest lepsza), ale o możliwości zastosowania różnych tworzyw, także spiekanie proszków metali:

W firmie, gdzie pracuję zakupiono drukarkę, która drukuje głównie z proszku PA12 wiele elementów maszyn. Jakość w zupełności wystarczająca, cena atrakcyjniejsza, niż gdyby to robić tradycyjnymi metodami. Fakt, drukarka kosztowała dużo, ale z perspektywy czasu widać, że jest sens inwestowania właśnie w technologię proszkową. Dobrze, to moje zdanie, oparte na obserwacjach. Każdy może mieć swoje inne, ja uważam, że różnica w wydruku z proszku i filamentu jest naprawdę spora.
Trochę popłynąłeś z tym porównaniem FDM/FFF i SLS :D to jakbyś porównywał malucha z mercedesem. Ogólnie dyskusja w temacie jest w zawężeniu do technologii FDM/FFF czyli tej najpopularniejszej bo w SLS tak de facto nie ma tanich/nisko budżetowych rozwiązań. Chyba ,że za taką uznamy drukarki polskiej firmy Sinterit. W końcu Kilka tysięcy euro to nie kilkaset. W SLSie dopiero zaczyna się coś dziać jeśli chodzi o tańsze rozwiazania bo patenty wygasły.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”