Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
DawidG
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2017, 09:25
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#1

Post napisał: DawidG » 14 mar 2019, 11:00

Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia :)

Szymon jest pasjonatem, który uległ wypadkowi. Nie poddał się. Od 3 lat jeździ na wózku i pracuje w domowym warsztacie. Potrzebuje dodatkowego sprzętu, by wykonywać różne zlecenia jako ślusarz-spawacz. Zbiera na zrzutce pieniądze na spawarkę migomat i piłę taśmową.

My już wpłaciliśmy na ten cel. Zachęcamy także Was.
Pomóżmy Szymonowi realizować swoje pasje i dzięki temu zarabiać na życie.

Klikajcie, pomagajcie i udostępniajcie 👇 POMOŻECIE :?:
https://zrzutka.pl/kd4gcy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tagi:


Pafełek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 146
Rejestracja: 27 paź 2014, 20:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#2

Post napisał: Pafełek » 20 mar 2019, 19:17

Czy można pomóc w inny sposób oprócz zrzutki? Również wpłacę ale mógłbym podesłać kilka prezentów w paczce.


Serwisjet
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 03 lis 2017, 19:58
Lokalizacja: Polska

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#3

Post napisał: Serwisjet » 20 mar 2019, 21:14

BARDZO dobry pomysł, trzeba wspierać ludzi którzy chcą pracować i zarabiać na siebie i rodzinę.
Oczywiście dorzuciłem się i trzymam kciuki za to by starczyło na więcej.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11548
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#4

Post napisał: RomanJ4 » 20 mar 2019, 21:28

A jesteście pewni?
Nowy użytkownik pierwszy raz na forum, żadnych danych, spore wymagania... cóż, nie twierdzę, że zaraz wszyscy oszukują, ale przykładów też niemało... Zna ktoś gościa?

https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/3070999 ... ustwo.html
https://www.newsweek.pl/polska/spolecze ... ki/nd76d2x
A metody... cóż im bardziej chwytające za serce - tym skuteczniejsze...
pozdrawiam,
Roman


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#5

Post napisał: strikexp » 20 mar 2019, 22:09

Też tak pomyślałem, brak twarzy pozwala zachować anonimowość. Ale ten podjazd trochę uwiarygadnia, choć z drugiej strony ile kosztuje materiał na taki podjazd?
Ja jednak jestem zdania że warto się dać wydymać na kilkadziesiąt złotych. Ponieważ 5000zł to nie jest tak naprawdę pieniądz dla oszusta. A można komuś pomóc pokonać niepełnosprawność i zarabiać na siebie.

Chorym za to nigdy nie daję, nie widzę w tym sensu żeby finansować kogoś kogo nie stać na leczenie. Tak wiem zimny drań ze mnie, ale z jakiej paki ktoś ma dostać 50 tyś na leczenie a inni nie? Za takie pieniądze można uratować życie kilkuset noworodkom w Afryce kupując dla nich szczepionki:
https://www.unicef.pl/Prezenty-bez-pudl ... iw-tezcowi
https://www.unicef.pl/Prezenty-bez-pudl ... eciw-polio

Awatar użytkownika

MiziAir
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#6

Post napisał: MiziAir » 20 mar 2019, 22:32

Widocznie za 50k lepiej uratować jednego białego, niż kilkuset murzynów.... [czarny humor :D]


Szymon.P
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2019, 12:07

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#7

Post napisał: Szymon.P » 21 mar 2019, 12:19

Witam dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie udało się zebrać całą kwotę . Myślę że do końca tygodnia uda mi się zakupić sprzęt na który zbierałem . Jak tylko będę miał go w domu to wstawię zdjęcia samych narzędzi jak i faktur z imieniem nazwiskiem i ceną żeby udowodnić że nie przeznaczyłem zebranych pieniędzy na bóg wie co . Pozdrawiam


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#8

Post napisał: strikexp » 21 mar 2019, 15:02

I bardzo dobre posunięcie. Ale problemem jest nie to na co pójdą te pieniądze tylko sam sposób prowadzenia zbiórki. Następnym razem nie rób zdjęć w samej masce spawalniczej :lol: A specjalnie piszę o następnym razie ponieważ poruszyłeś ciekawy temat aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. I z chęcią bym dorzucił w przyszłości kilka złotych na jakiś podnośnik elektryczny itp bajery mające ułatwić pracę spawaczowi na wózku. Tylko po to żeby udowodnić że się da.
Na ogół osoby niepełnosprawne ruchowo są całkowicie lub częściowo wyłączone z działalności zawodowej. A prawda jest taka że po prostu brakuje inicjatywy aby stworzyć odpowiednie rozwiązania dla nich. Jak w Twoim przypadku, jeśli zwolnić z ZUS takie osoby to nagle pojawia się 15 tyś zł rocznie finansowania takiego sprzętu wspomagającego. I zamiast siedzieć na zasiłku mogłyby realnie pracować tak jak Ty, szczególnie gdyby miały opcję otrzymania odpowiedniego sprzętu na start.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#9

Post napisał: emsc » 21 mar 2019, 21:37

Akcje pomocowe najlepiej prowadzić przez wyspecjalizowane instytucje (pozarządowe). Np "siepomaga". To są zawodowcy, sprawdzają osoby zgłaszające pomocy i dają pełną gwarancję że nie ma żadnego naciągania. Nie należy takich akcji przeprowadzać gdzie popadnie, szczególnie na forach tematycznych. Gdyby każdy kto potrzebuje pomocy tak zaczął być promowany, to byłby zalew. Bo takich osób są grube dziesiątki jak nie setki tysięcy w Polsce.
Pozostaje pytanie, na jakim etapie pojawia się moralne prawo do oczekiwania od postronnych osób, żeby na kogoś łożyły, wszystko jedno ile.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia - Zrzutka na spawarkę migomat i piłę taśmową

#10

Post napisał: dance1 » 22 mar 2019, 16:13

kto chciał to dał, kto nie chciał nie musiał, na co teraz te chlapanie jęzorem?
I don't like principles, I prefer prejudices

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”