Solid Edge ST4 funkcja szyku

Szyk części w złożeniu


Autor tematu
Wolverine91
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2019, 13:42

Solid Edge ST4 funkcja szyku

#1

Post napisał: Wolverine91 » 25 lut 2019, 13:46

Witam w pracy posługuje się SE ST4 i mam czasem z robieniem szyku w złożeniu

Robię złożenie pewnego zespołu i nie działa mi funkcja szyku tak jak powinna.
Zaznaczam część którą chcę powielić, potem zaznaczam detal na którym mają być powielone śrubki, następnie 2 razy zaznaczam otwór aby śrubkę skopiowało w podobnych otworach.
Do tej pory nie miałem z tym problemów. Kopiowało śrubki w odpowiednie otwory i było cacy.

Teraz nie wiem z jakiego powodu śrubka nie chce się powielić tak jak tego oczekuje. Po wyborze śrubki wybieram detal w którym ma być powielona, potem niestety nie podświetla mi otworów do zaznaczenia

Po wyborze innego detalu w którym mają być powielone, śrubka kopiuje się do otworu znajdującego się po przeciwnej stronie detalu



Awatar użytkownika

Szwed
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 10 lis 2017, 19:38

Re: Solid Edge ST4 funkcja szyku

#2

Post napisał: Szwed » 21 mar 2019, 09:44

Cześć,
aby otwory były dostępne dla szyku muszą być otworzone za pomocą operacji "Otwór" jeżeli są to zwykłe wycięcia to operacja szyku nie zadziała. Aby rozwiązać problem przekształć "wycięcia kołowe" na operacje "Otwór" np. w Środowisku Synchronicznym możesz użyć polecenia Rozpoznaj otwory.

W nowszych wersjach Solid Edge pojawiło się narzędzie do powielania komponentów w złożeniu i niezależnie od operacji za pomocą których powstał obiekt referencyjny (np. otwór) powiela komponent pierwotny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”