Ploter CNC sterownik

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
mkulas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2019, 22:41

Ploter CNC sterownik

#1

Post napisał: mkulas » 13 mar 2019, 19:40

Witam,

Zbudowałem maszynę do cięcia plazmowego domowej roboty na sterownikach TB6600.
Mam problem, ponieważ plazma podczas cięcia w jakiś sposób indukuje prąd na silniku krokowym, który następnie trafia na sterownik silnika i przebija się na część logiczna.
Najwyższa wartość napięcia mierzona miernikiem na części logicznej to około 100V.
Wydaję mi się, że napięcie lub prąd jest na tyle silne, że powoduje zniszczenie sterownika.
Ilustrowany opis problemu przedstawiłem w załączniku. Dodam, że koło plazmy znajduje się tylko silnik krokowy.

Czy macie sprawdzone sterowniki używane z plazma?

W internecie znalazłam kilka, ale boje się kupować w ciemno. Niestety nie mogę wstawić linków, bo forum blokuje. Ich modele to - D8060H, - D5042, - JK1545

https://banggood.com/JK1545-Two-Phase-H ... 84364.html

Z ofert wynika, że niektóre posiadaja zabezpieczenia: przeciwzwarciowe, nadnapięciowe i że rezystancja separacji wynosi 500Mohms (tylko nie jest napisane czego?)

Czy chodzi o zabezpieczenie części logicznej czy po prostu chroni przed podłączeniem za dużego napięcia do części logicznej lub błędnego podłączenia ?

Sterownik będzie współpracować z silnikiem krokowym nema 23 2.8A 57HS76-2804

Z góry dziękuje i Pozdrawiam
Załączniki
Untitled-1.png



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ploter CNC sterownik

#2

Post napisał: adam Fx » 14 mar 2019, 00:12

ja się z czymś takim nie spotkałem. jesteś pewny uziemienia jakie posiadasz? czy te sterowniki TB6600 to nie podróbki. Czy plazma jest z HF?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
mkulas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2019, 22:41

Re: Ploter CNC sterownik

#3

Post napisał: mkulas » 14 mar 2019, 14:30

Tak, plazma z HF, model to "sherman cutter 50". Czy powinien być uchwyt maszynowy? Posiadam standardowy uchwyt Cebora. TB6600 zamawiałem z chin. Może być, że podróbki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”