Gdzie i od kogo kupić tubę?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Gdzie i od kogo kupić tubę?

#1

Post napisał: LTofik » 07 mar 2019, 18:54

Zdaje się że moja tuba jest już do wymiany. Stąd moje pytanie do osób które już co najmniej 2-3 tub zużyły i kupiły nowe.
Gdzie warto je kupować? Jaki producent? Czy Reci jest warta swojej ceny czy nie ma sensu przepłacać?
Na jak długo Wam wystarczały? (godzinowo)

W Polsce wiem, że można na allegro lub od Serona ale ich narzut wynosi drugie tyle co sama rura...

Kupna nawet RECI z aliexpress się obawiam - jak zabezpieczyć się / sprawdzić czy przypadkiem kitajec nie zapakował mi tuby "no name" z doklejoną etykietą nr Reci?
Jak to jest z gwarancją (na aliexpres na aukcjach są po 10-18 miesięcy) - czy te gwarancje to można włożyć w między bajki?




cinematic2
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1036
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:22
Lokalizacja: czasem Polska

Re: Gdzie i od kogo kupić tubę?

#2

Post napisał: cinematic2 » 08 mar 2019, 00:34

Z tą gwarancją z Ali to bajki. Jak byś chciał to zrealizować np. po roku użytkowania? :-)
Wysyłałbyś do Chin?
Z gwarancją na wysyłkę też różnie bywa. Duża firma sama ma koncesje na eksport i sama wszystko załatwia więc może negocjować odpowiednie warunki gwarancji z przewoźnikiem.
Małe firmy eksportują poprzez agentów i wtedy nie ma szans. Agent ich po prostu zlewa.
Ja bym zrobił tak:
Kupiłbym maszynę i do tego kilka laserów żeby dopakowali do środka.
Maszynę bym sprzedał z minimalnym zarobkiem a lasery miałbym bezpiecznie dowiezione i za free.
"Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem, opór staje się obowiązkiem".
Thomas Jefferson.


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Gdzie i od kogo kupić tubę?

#3

Post napisał: Daniu » 08 mar 2019, 01:09

Tez powoli przymierzam się do zmiany lasera u siebie. Mam reci w2 i pochodziła mi 3 lata. Różnie eksploatowana. Seron ma teraz dobra cenę, bo coś ok 2200 netto. Na Ali patrzyłem to ok $400 trzeba dać. Stwierdziłem, ze nie warto.. Tu przynajmniej jest jakaś gwarancja. Wcześniej tez u nich kupowałem i data produkcji (jeśli wierzyć naklejce) byla chyba 2-3 miechy do tylu.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


Autor tematu
LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Re: Gdzie i od kogo kupić tubę?

#4

Post napisał: LTofik » 08 mar 2019, 18:02

cinematic2 pisze:
08 mar 2019, 00:34
Ja bym zrobił tak:
Kupiłbym maszynę i do tego kilka laserów żeby dopakowali do środka.
Maszynę bym sprzedał z minimalnym zarobkiem a lasery miałbym bezpiecznie dowiezione i za free.
Ta opcja odpada - nie mam czasu na handlowanie laserami.
Daniu pisze:
08 mar 2019, 01:09
Tez powoli przymierzam się do zmiany lasera u siebie. Mam reci w2 i pochodziła mi 3 lata. Różnie eksploatowana. Seron ma teraz dobra cenę, bo coś ok 2200 netto. Na Ali patrzyłem to ok $400 trzeba dać. Stwierdziłem, ze nie warto.. Tu przynajmniej jest jakaś gwarancja. Wcześniej tez u nich kupowałem i data produkcji (jeśli wierzyć naklejce) byla chyba 2-3 miechy do tylu.
Na ali tuba 100W kosztuje około 600$ czyli około 2300 u Serona ta sama tuba kosztuje 3600 - różnica 1300 jednak kolosalna.

PS. Jeśli tuba 100W na 99% z zasilacza generuje 80W to prawdopodobnie tuba, ale jak wyeliminować zasilacz?
Czy jeśli mam zasilacz 100W to pociągnie on tubę 100-130W - czyli Reci W4? Czy może max to W2 czyli 90-100?


Daniu
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 831
Rejestracja: 01 lip 2013, 00:27
Lokalizacja: Krk

Re: Gdzie i od kogo kupić tubę?

#5

Post napisał: Daniu » 08 mar 2019, 18:37

Ale u serona 3600 brutto, weźmiesz FV to masz 2900 i jest na następny dzień. Od chinola tez pewnie dolicza VAT i cło i się zrobi mniej niż 500zl różnicy.
Co do zasilaczy, przechodziłem to pare miesięcy temu. Niby takie same, ale albo napięcia inne, albo prąd. Wziąłem w końcu reci, (modelu teraz nie pamietam ) i tez pisali ze jest do reci w2 i w4.
„Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”…


wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

Re: Gdzie i od kogo kupić tubę?

#6

Post napisał: wczoraj » 11 mar 2019, 10:02

Oczywiście ze zapłacisz cło , takiej skrzyni nie ukryjesz . Osobiście kupuje na Ebay , jest bardzo dobrze zapakowana i ubezpieczona . A jak długo pochodzi nikt ci tego nie zagwarantuje , ja proponuje Reci .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”