Konstrukcje spawane

tabelka cięcia


Autor tematu
dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Konstrukcje spawane

#1

Post napisał: dudziak4 » 02 mar 2019, 13:36

Witam,

Mam dwa pytania:
  1. czy jest możliwość zmiany sposobu wyświetlania kątów w tabelce. Chodzi o to że kąty w tabelce są liczone od kąta 90* a chciałbym aby były liczone od kąta 180* za każdym razem przed cięciem na pile taśmowej muszę pamiętać żeby kąt z tabelki odjąć od 90* jak zapomnę to jest zonk (na zdjęciu kolorem żółtym kąt który chciałbym mieć w tabelce)
  2. Jak usunąć znak stopnia z tabelki wcześniejsze wersje tego nie miały. Przeszkadza mi to ponieważ importuję tabelkę excela do programu optymalizującego długości cięcia i jak jest znak stopnia nie rozpoznaje prawidłowo wartości. (Na zdjęciu kolorem żółtym znak stopnia który chciałbym usunąć)
Poniżej zdjęcie ilustrujące mój problem.
Obrazek

Najbardziej liczę na odpowiedź kolegi @bildder chyba najbardziej ogarnia ten program.



Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Konstrukcje spawane

#2

Post napisał: bildder » 02 mar 2019, 21:35

Mam złe wiadomości. Jeżeli chodzi o wyświetlanie kąta to nie widzę opcji zmiany, mało tego - nie do końca jest kontrola nad tym który kąt jest który. Ale rzeczywiście wyświetlanie jest takie a nie inne i w ustawieniach tego nie zmienimy. To samo z symbolem kąta.

Ani w opcjach, anie w rejestrze nie znalazłem nic, co pozwoliłoby tym sterować. Użycie starszego szablonu cut-list nic nie wnosi.

Pewnie można zgłosić takie sugestię do SW Corp. ale co z tego wyjdzie nie wiem.

Rozwiązanie w miarę szybkie i bezpieczne, obróbka tabeli w samym excelu. Jakaś kombinacja z równaniami w SW to bezsens, bo cut-list nie obsługuje równań, a wstawianie BOM tylko po to, by od 90 odjąć wart. kąta mija się z celem.
Symbole usuwamy mega szybko, z formułą przeliczającą kąty też da się zrobić.
Jak nie to makrem - zapraszam na www.pswug.info/forum - koledzy pomogą.

Obrazek
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Konstrukcje spawane

#3

Post napisał: dudziak4 » 02 mar 2019, 21:46

Dzięki za odpowiedź, liczyłem że gamoń ze mnie i nie mogę tego znaleźć w ustawieniach. Odnośnie liczenia kątów już w starszych wersjach tak było liczyłem że w nowych wersjach będzie opcja wyboru a znaczek stopnia to kwestia odznaczenia w ustawieniach. Czasami jest to po prostu strata czasu i możliwość zrobienia błędu jak się człowiek śpieszy i na szybko przepisuje wartości kąta w excelu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”