Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#11

Post napisał: strikexp » 06 lut 2019, 21:17

Ja problemów miejsca nie znam, co najwyżej kurz bo pomieszczenia częściowo gospodarcze ze składem drewna...
Ale zastanawia mnie dlaczego nie Ci wszyscy narzekający nie uspawają sobie wiaty i stołów na kółkach. Miejsce latem za***iste, a i rzucić różne rzeczy można pod dachem. A jak ktoś ma las to można w wolnym czasie załatwić bale i deski za grosze.

Dodane 2 minuty 27 sekundy:
wszechmogacy pisze:
06 lut 2019, 21:10
A np z drewna lubi robić rzeczy.
To np na wiertła czy tulejki ER może coś stworzyć :)
Na wiertła jeszcze można, ale na tulejki??? Drewno wciągnie olej, zaraz rdza pójdzie i po tulejkach ER...
Z drewna to porobiłem sobie stoły, a szafki też można.



Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#12

Post napisał: bartuss1 » 06 lut 2019, 21:29

no ale ja mam na podwórku wieksze zabawki, ale pierniczyć sie na dworze z maszyną to tak sobie. belka do 5 axis w polowie uzbrojona stoi na kobyłach na podworku pod plandeką, siem sezonuje mozna by powiedieć hehe, a po prawdzie mój marynarz dopiero wróci w maju, jak sie do tego czasu nie utopi gdzies na atlantyku
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

MiziAir
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 137
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#13

Post napisał: MiziAir » 06 lut 2019, 21:34

strikexp pisze:Mi to jest wstyd że Polacy nie mają takich warsztatów jak np Anglicy


Duże, profesjonalne warsztaty to się zgodzę, ale te mniejsze... toż to przeciętny polski janusz na wsi ma lepiej doposażony warsztat. Piszę o okolicach Brighton, może jest inaczej w innych regionach, ale w promieniu 150km ciężko było o dobrego tokarza/frezera/operatora krawędziówek itp. który by realizował jednostkowe zlecenia i oferował przyzwoitą jakość wykonania detali. Dlatego wszystkie zlecenia szły do polski hehe.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#14

Post napisał: strikexp » 06 lut 2019, 21:54

Ale jednak ktoś to wyposażenie kupuje. Myślę że po prostu jak to mówiło kilku profesorów, Angole są guuupi. Ciężko znaleźć takiego co potrafi myśleć, ale jednak trochę ich jest i maja takie bajery że zrobią 95% elementów sami. A ile silników parowych i starych pojazdów parowych jest w Angli....


Autor tematu
wszechmogacy
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 19
Rejestracja: 30 lip 2015, 19:17
Lokalizacja: slask

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#15

Post napisał: wszechmogacy » 09 lut 2019, 10:00

Z czasem i nasi dojdą do pieknych warsztatów.

Dużo warsztatów ludzie mają w piwnicach w blokach a one są zazwyczaj małe :)
Zajmuję się na codzień drukiem 3D.
Także skanowanie i projektowanie 3D.
Wykonujemy także badania wytrzymałościowe niszczące oraz nie niszczące.
W razie potrzeby zapraszam do kontaktu


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#16

Post napisał: dance1 » 09 lut 2019, 15:05

na moje oko niewielu Brytyjczyków para się majsterkowaniem także nie wiem strikexp skąd Ty takie newsy bierzesz, jak już ktoś to lubi to nie ma problemu z zakupem sprzętu (stąd też te wypasłe warsztaty), pamiętam jak wydałem całą wypłatę na przydomowy warsztat, miesięczna wypłata wystarczyła bez problemu na wiertarkę, kompresor, spawarkę, piłę ramową, wkrętarkę, wyrzynarkę, klucze różnej maści itd. później doszła tokarka i frezarka.
Powiem Tobie w tajemnicy że po jakimś czasie miałem dość bo mi się ludzie złazili żeby to czy tamto zrobić, dorobić, żeby człowiek nawet we własnej chałupie spokoju nie miał. ;-)
I don't like principles, I prefer prejudices


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#17

Post napisał: strikexp » 09 lut 2019, 15:36

Hehe, no społeczeństwo tej "postępowej" europy zachodniej to zdebiliali kretyni. Nie potrafią wkręcić śrubki. Ale są tam też ludzie którzy potrafią i to o nich mówię. Mi nie chodzi o to że w UK jest więcej warsztatów w garażu niż w Polsce. Raczej wręcz przeciwnie bo tam mają znacznie gęstsze zaludnienie i nie ma miejsca na takie przyjemności. Ale jak ktoś już ma to często wypasiony i może wszystko kupić na miejscu (w znaczeniu w swoim kraju). W okolicy z której pochodzę to prywatny tokarz jeden w promieniu 20km. Nawet wiertarka stołowa to rzadkość, pomijając firmy produkcyjne.

Dodane 4 minuty 58 sekundy:
wszechmogacy pisze:
09 lut 2019, 10:00
Z czasem i nasi dojdą do pieknych warsztatów.
Też mam taka nadzieję i dążę do tego. Raz kupiona maszyna służy przez 20-30 lat przy konserwacji. A widziałem i frezarkę z 1938 :mrgreen:
wszechmogacy pisze:
09 lut 2019, 10:00
Dużo warsztatów ludzie mają w piwnicach w blokach a one są zazwyczaj małe :)
To jest dla mnie nieznany temat. Ale ja jestem chłop ze wsi, a mieszkam w Warszawie gdzie piwnica kosztuje tyle co warsztat za miastem hehe
Przykładowo niedawno kupowałem mieszkanie i maksymalna 4m2 kosztowała jakoś 14 tysięcy brutto. A do tego pewnie jakieś czynsze za tą przestrzeń, nie wiem nie kupiłem.


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#18

Post napisał: dasza77 » 09 lut 2019, 15:59

Wrzuć kolego fotki co tam już ulepszyłeś. Może komuś coś się przyda.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#19

Post napisał: dance1 » 09 lut 2019, 16:11

strikexp pisze:Hehe, no społeczeństwo tej "postępowej" europy zachodniej to zdebiliali kretyni.
Patrząc z boku pewnie bym i przytaknął ale żyjąc w tej społeczności mam inne zdanie. Widzisz w Polsce, ogólnie na wschodzie ludzie przez lata, wieki mieli wielkie gówno stąd też potrzeba majsterkowania itd, w sklepach było wielkie NIC, także jak sam se nie zrobiłeś to i nie miałeś, identycznie z naprawami, ja w tej chwili już 40 latek :mrgreen: musiałem od małego, malować, szpachlować, później elektryka, hydraulika itd bo jak samemu się nie naprawiło to nie było, a że chałupa nie nowa do tego budowana z tego co się załatwiło to i roboty nigdy nie brakowało, na zachodzie mają to w du***, coś się psuje to przyjeżdża fachowiec i naprawia, montuje czy też maluje, każdy se zarobi i każdy szczęśliwy, czy tak nie jest fajniej?
Dzwonie do kumpla mieszkającego w Pl i pytam co robisz na urlopie, on odpowiada remont, eee to fajny urlop....
Taka jest różnica kolego i powiedz mi kto tu kretyn? Ten co dyma się z remontem na własnym urlopie czy ten którego stać żeby mu ten remont inni zrobili?
I don't like principles, I prefer prejudices


manfix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 151
Rejestracja: 27 lut 2015, 22:20
Lokalizacja: xxxxx
Kontakt:

Re: Jakie ulepszenia do warsztatu ? :)

#20

Post napisał: manfix » 09 lut 2019, 16:19

Każdy ma jakięś ulepszenia w warsztacie. Ja miałem dwie piły ramowe i nigdy więcej. Teraz mam taśmową do fi 180 z chłodzeniem.
Ostatnio miałem cięcia 8 godzin jednego dnia. Co by było, jak bym ciął ramówką, nie wspomnę o chałasie i dokładności.
Każde pieniądze mądrze wydane to inwestycja w warsztat i w zdrowie.
Teraz praca jest przyjemna, i oto chodzi w warsztacie. Pozdrawiam
https://www.youtube.com/user/manfiks/videos?disable_polymer=true
nie ważne czy ma 20 lat czy 63 lat niech mówi na TY , ale niech drugiego szanuje :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”