Mach3 Ofline

Tylko Ofline

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
zatronik1
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 57
Rejestracja: 09 lip 2004, 00:45
Lokalizacja: opolskie

Mach3 Ofline

#1

Post napisał: zatronik1 » 01 lut 2019, 12:42

Witam.
Jestem początkujący w sprawach CNC i obsługi Macha zatem proszę o wyrozumiałość . Buduję niewielką maszynę i mam gotową elektronikę chciałbym to przetestować na stole tylko z samymi silnikami i odpowiednimi krańcówkami. Zainstalowałem demo Macha3 który ma być w pełni funkcjonalny ograniczony tylko ilością ruchów. I tu napotykam problem , macha skonfigurowałem jak sądzę prawidłowo jako że reset nie miga. Pobrałem z forum przykładowy plik G kod program go wykonuje co widać na ekranie ścieżki narzędzia itp. Jednak program cały czas pozostaje w trybie ofline i nie można go przełączyć na online. Odpowiedni przycisk po naciśnięciu zaczyna mrugać ale nie zmienia stanu i nie steruje LPT. Co mogłem jeszcze żle ustawić że nie przechodzi w tryb online.



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mach3 Ofline

#2

Post napisał: adam Fx » 01 lut 2019, 14:34

Czy wykonałeś wszystko tak jak radziłem? https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 3zGf3-Tlh5
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
zatronik1
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 57
Rejestracja: 09 lip 2004, 00:45
Lokalizacja: opolskie

Re: Mach3 Ofline

#3

Post napisał: zatronik1 » 01 lut 2019, 15:25

Tak miły Kolego. Twoje filmiki oglądałem po kilka razy zanim napisałem . W moim przypadku wygląda to tak jakby w programie brak było całkiem sterowników LPT. Nie wiem jak to jednak sprawdzić Port testowałem różnymi innymi programami i monitorami LPT zarówno programowymi jak i sprzętowymi tam działał ok, przy machu jest jednak martwy wręcz widać jak po uruchomieniu macha stany na pinach zawsze ustawiają się tak samo i w żaden sposób nie mogę ich ożywić pod machem. Sam mach nie pozwala na przejście na online z jakiegoś powodu . Jak dobrze myślę to skoro pozwala uruchomić wykonywanie G kod to nie widzi konfliktów w ustawieniach chyba że się mylę.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Mach3 Ofline

#4

Post napisał: adam Fx » 01 lut 2019, 16:04

no własnie podczas instalacji jest taki moment kiedy instalują się sterowniki LPT (nawet nadmieniam że można pominąć ten etap jeśli chcemy testować program bez maszyny i ograniczeń wersji demo)

może odinstaluj zresetuj PC i zainstaluj ponownie mach- zwracając uwagę czy wyskoczy okienko instalacji ster.LLPT może przypadkiem pominąłeś czy jakiś inny błąd
adres LPT w mach sprawdzony zapewne?
w biosie LPT dobrze ustawione?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
zatronik1
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 57
Rejestracja: 09 lip 2004, 00:45
Lokalizacja: opolskie

Re: Mach3 Ofline

#5

Post napisał: zatronik1 » 01 lut 2019, 16:21

Taa to chyba będzie dobra podpowiedz ta z ponowną instalacją, być może nie odhaczyłem co trzeba przy instalacji. Pozostałe sprawdzone. Zaraz przeinstaluję i mam nadzieję że ruszy.


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Mach3 Ofline

#6

Post napisał: dudziak4 » 01 lut 2019, 16:28

skopiuj wcześniej folder macha a po instalacji wklej, tym sposobem nie będziesz musiał od nowa konfigurować.


Autor tematu
zatronik1
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 4
Posty: 57
Rejestracja: 09 lip 2004, 00:45
Lokalizacja: opolskie

Re: Mach3 Ofline

#7

Post napisał: zatronik1 » 01 lut 2019, 20:19

Serdecznie dziękuję kolegom "Dobra rada'. Rady były dobre, po nowej starannej instalacji wszystko działa. Druga rada też była dobra tyle że za późno ją przeczytałem i straciłem sporo czasu na ponowną konfigurację ale nic straconego jako że nie jest na docelowym kompie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”