Własna firma

Pytania dotyczące startu własnej firmy.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Własna firma

#21

Post napisał: kamar » 20 lis 2018, 05:48

bdgr pisze:
19 lis 2018, 22:44
Wszędzie gdzie pytałem chcieli oryginały.
W iFirmie czy wFirmie też ? Pisząc o maturze to kol. dasza77 grubo przesadził :)
Trzeba być półanalfabetą (albo informatykiem lub jego znajomym :) ) żeby sobie nie poradzić z wpisaniem faktury.
(oczywiście przy tradycyjnych klientach, bo rozgarnięci umożliwiają zasysanie bezpośrednio)
Resztę już robią programy.



Tagi:


Bartek_a
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 28 wrz 2009, 13:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Własna firma

#22

Post napisał: Bartek_a » 20 lis 2018, 10:08

Tak wracając do tematu, to w kwestii dofinansowania : warto.

Trzeba odbębnić trochę papierologii na starcie, ale generalnie dostajesz ok. 20 K i jedyne do czego jesteś potem zobligowany, to nieprzerwane prowadzenie firmy (płacenie ZUS, US) przez rok i na koniec złożenie odpowiednich zaświadczeń, podpis i tyle. Czyli w zasadzie pozycje nr 2 może i samym dofinansowaniem obskoczy albo część pierwszej pozycji.

Bawią mnie osoby, które wręcz się szczycą, że nie wzięły żadnego dofinansowania :) Jest opcja, żeby uszczknąć choćby taki kawałeczek tego, co i tak w jednej lub innej formie wyciągną od Ciebie , to nic tylko brać !


herever
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 02 sty 2019, 14:01
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Własna firma

#23

Post napisał: herever » 02 sty 2019, 14:32

Przy zakładaniu firmy zajmującej się obróbką CNC musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy, koszty stałe - księgowa (jeśli nie miałeś wcześniej kontaktu z ogarnianiem faktur, pitów, i innych tego typu rzeczy polecałbym jednak mieć taką osobę, zawsze odchodzi Ci martwienie się o wysłanie konkretnego papierka do konkretnej instytucji w odpowiednim czasie, plus nie musisz być aż tak na bieżąco w ustawach i zmianach prawnych, księgowa na bieżąco to ogarnia), ZUS- pierwsze dwa lata koszt ok.500zł/po dwóch latach wzrasta do 1500zł, wynajęcie budynku dostosowanego pod te konkretne maszyny(chyba,że masz coś swojego), do tego sprawy związane z BHP i PPOŻ, musisz mieć sporządzoną dokumentacje, która umożliwia unikniecie problemów związanych z kontrolami, świadome przygotowanie pracowników do pracy na danym stanowisku oraz obniżenie ryzyka wypadków przy pracy. Do tego wszelkie działania związane z podpisywaniem umów, musisz mieć dobrze strzeżoną bazę danych, wszystko musi mieć odpowiednik w ustawie, która weszła w życie związana z RODO. Działania marketingowe, zajmują również trochę czasu i pieniędzy na początek, aby zyskać sobie bazę klientów, aby jakoś to wszystko poszło do przodu i rozeszło się wśród ludzi, że istnieje taka firma jak Twoja. Dodatkowo wszelkie koszta związane z eksploatacją maszyn, również musisz to wziąć pod uwagę w rozpisaniu biznesplanu, bez tego nie ma co zakładać firmy. A co do dofinansowań, zawsze warto starać się o pozyskanie zasobów nie ze swojej kieszeni, jest dużo projektów, które oferują gotówkę na rozkręcenie firm, np. jeśli zakładasz firmę przed 30-stką i jest to Twoja pierwsza firma, możesz się starać o dofinansowanie albo z PUP na pierwszą firmę albo szukać firm projektowych, które zajmują się projektami/dofinansowaniem z unii europejskiej.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Własna firma

#24

Post napisał: bartuss1 » 02 sty 2019, 14:40

hehe, ja sie własnie dowiedziałem ze niestety nie załapie sie na nizszy zus, pomimo tego ze poł roku siedziałem na d i tylko wszystkie haracze płaciłem.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna firma

#25

Post napisał: strikexp » 02 sty 2019, 15:59

Ja to w ogóle się zastanawiam po co ten mniejszy ZUS, jak nikt się na niego nie załapie hehe


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 16187
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Własna firma

#26

Post napisał: kamar » 03 sty 2019, 18:42

bartuss1 pisze:
02 sty 2019, 14:40
hehe, ja sie własnie dowiedziałem ze niestety nie załapie sie na nizszy zus,
A ja się właśnie załapałem :) Jest bardzo prosty sposób :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8457
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Własna firma

#27

Post napisał: bartuss1 » 03 sty 2019, 18:45

ta, jak diabli
ps
zapomniałeś o hehe :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


nasww
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 52
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Własna firma

#28

Post napisał: nasww » 20 sty 2019, 11:38

Z prostego rachunku ekonomicznego wynika, że własna DG jest korzystniejsza pod względem finansowym niż praca na etacie. Chodzi o to, że płaci się w ten sposób znacznie mniej podatków.


grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Własna firma

#29

Post napisał: grzes_rupinski1 » 20 sty 2019, 13:54

:).
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Własna firma

#30

Post napisał: adam Fx » 20 sty 2019, 17:44

Tak z ciekawości dopytam a czy ktoś z was myślał zamienić lub założyć zamiast DG spółkę Z.o.o można podobno jednoosobową
mając DG odpowiadamy całym majątkiem nawet tym posiadanym jeszcze przed założeniem DG czy Z.o.o ma jakieś ogromne wady że ludzie wybierają DG?
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”