PIXMAX PLOTER CHINSKI

Problem z instalacją

Plotery tnące

Autor tematu
Bombelek06
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2019, 18:51

PIXMAX PLOTER CHINSKI

#1

Post napisał: Bombelek06 » 09 sty 2019, 19:03

WITAM, Posiadam chinski ploter Pixmax, od kilku dni próbuje go uruchomić ale niestety moja wiedza informatyczną nie jest zaawansowana. Jedyne do czego udało mi się dojść to fakt że komputer który mam ma USB 3.1 natomiast kabel do ploter to USB 2.0 - i to dlatego komputer nie widzi ploter jako drukarki tylko jako inne urządzenie więc ploter i tak nie działa. Chciałam kupić kabel USB 3.1 niestety takowego nie znalazłam, dostałam w sklepie jakaś przejściówka która z jednej strony podłącza się do kabla 2.0 a z drugiej do portu w komputerze ale to też nie działa. Już nie wiem co mam zrobić, jest jakaś rada na to ?? Z góry dzięki za pomoc




dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: PIXMAX PLOTER CHINSKI

#2

Post napisał: dance1 » 09 sty 2019, 20:09

Witam,
komputer nie musi widzieć plotera jako drukarki, skąd tą bzdurę wytrzasnęłaś? Jaki i po co kabel 3.1? co z tego że port w kompie to usb3.1, port ten bez problemu obsługuje wcześniejsze urządzenia (zachowuje wsteczną kompatybilność) także z usb2 problemów być nie powinno.
Sterowniki w ogóle zainstalowałaś?
I don't like principles, I prefer prejudices


ghostlpa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 17 sty 2012, 22:09
Lokalizacja: Lublin

Re: PIXMAX PLOTER CHINSKI

#3

Post napisał: ghostlpa » 09 sty 2019, 20:29

Popsuty:) trzeba go odesłać do Chin razem z kablem.


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: PIXMAX PLOTER CHINSKI

#4

Post napisał: dasza77 » 09 sty 2019, 21:09

Kupując, dostałeś też i instrukcję instalacji i postępuj zgodnie z nią. Jak się nie znasz , to nie myśl tylko krok po kroku zgodnie z instrukcją. Jeżeli nie podejmiesz się tego, to poproś jakiegoś kumatego młodzieńca np gimnazjalistę i pomoże. Masz rację, że to tyle co zainstalować drukarkę. Pewnie na płycie (lub pendrajwie) masz sterowniki, które trzeba zainstalować.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: PIXMAX PLOTER CHINSKI

#5

Post napisał: kubus838 » 13 sty 2019, 11:15

Witam

Najpierw zainstaluj sterownik do portu usb - przeresetuj komputer. Potem uruchom instalacje sterownika plotera i jak zostaniesz poproszony komunikatem na monitorze podłącz ploter do portu usb. Po instalacji reset komputera i wszystko powinno grać. Mała uwaga jeżeli instalujesz wszystkie sterowniki na porcie usb nr 1 to po odłączeniu i ponownym podłączeniu lecz już np. do portu usb 2 ploter może być nie widziany. Po za tym w programie sterującym musisz mieć ustawiony taki sam port usb do jakiego w rzeczywistości podłączyłeś ploter.

Co do tego czy komputer powinien widzieć ploter czy nie to powiem, że moje komputery pod podłączeniu plotera pod port od razu pokazały jaki urządzenie zostało podłączone.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”