Sposoby na starość

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Blady
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 527
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Sposoby na starość

#201

Post napisał: Blady » 25 gru 2018, 23:27

Strike jak to się spełni za 30 lat to masz tytuł proroka w kieszeni ;) Nie wiem z jakiego rocznika jesteś ale jak żyjesz minimum lat 30 to widzisz co postępuje i jest coraz bardziej nieprzewidywalne...


Profesjonalnie zajmuję się amatorstwem...


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na starość

#202

Post napisał: strikexp » 25 gru 2018, 23:41

Nieprzewidywalne jest ponieważ nie wiesz o czym gadają w CIA itp. Nie jesteśmy też w stanie przewidzieć wybuchów wulkanów, nowych wynalazków czy tego co wymyślą sobie jacyś fanatycy religijni.
Dlatego to są tylko takie luźne prognozy. Tak naprawdę każda rzecz którą napisałem ma kilka alternatywnych wersji. No ale ja tu luźno dyskutuję a nie piszę 20 tomową książkę ;)
No ale np niektóre zachodnie kraje (stawiam na Niemcy) mogą doprowadzić do zamachu stanu podczas muzułmańskich zamieszek. No i wtedy w pociągi i w pi*** lub do obozów. Wtedy w Niemczech nie będzie dzikiej afryki, tylko 4 rzesza niemiecka i będą w szkołach uczyli o Hitlerze jako dobrym przywódcy ze złym Himmlerem zbrodniarzem. Ale takie drastyczne wydarzenia są mniej prawdopodobne jak powolna zamiana w kraj muzułmański.


Blady
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 527
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Sposoby na starość

#203

Post napisał: Blady » 26 gru 2018, 00:03

Ja myślę że to nie w tą stronę pójdzie i nie władza nas tylko my władzę, media społecznościowe, grupy ludzi zrzeszające się w sieci, myślisz że dlaczego są pewne obostrzenia w tej kwestii... Też teraz prorokuje ale świat robi się coraz mniejszy a ludzi niezadowolonych coraz więcej... Tylko co będzie jak nikt nas za mordę trzymał nie będzie jak ta starość się rysuje... Idzie jakiś przełom i nie da sie ukryć tęsknie za świętami gdzie były dyskusje żarty a nie świecące prostokąty...
Profesjonalnie zajmuję się amatorstwem...


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na starość

#204

Post napisał: strikexp » 26 gru 2018, 00:15

Ludzie którzy nie są gotowi zginąć za to o co walczą, nie mają żadnego znaczenia.
Doskonały przykład to Auschwitz-Birkenau. Nieraz stało na placu kilkadziesiąt razy więcej więźniów niż strażników. Mogli bez problemu zatłuc ich pięściami ze stratami 10% może 20%. Ale nie byli gotowi na śmierć, nikt nie ruszył poza małymi grupkami.
Co innego japońscy żołnierze. Oni byli gotowi umierać bo honor był ważniejszy niż śmierć. Amerykanie brali do niewoli tylko takich co wybuch ich ogłuszył, albo urwało im ręce i nie mieli jak atakować.
Polecam poczytać o tym książki, to jest szokujące ale w 100% prawdziwe.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Sposoby na starość

#205

Post napisał: emsc » 26 gru 2018, 02:29

Ty jesteś jak ten ruski któremu podczas szturmu na linię wroga odłamek urwał fujarę.
Przyszyli mu zamiast tego krowie wymię i potem nie dość że był największym jeb.ką we wsi, to jeszcze 4 litry mleka dziennie dawał.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na starość

#206

Post napisał: strikexp » 26 gru 2018, 17:27

Jeśli to do mnie, to przestań głupoty oglądać bo najwyraźniej Ci szkodzą hehe.


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1545
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Sposoby na starość

#207

Post napisał: upadły_mnich » 27 gru 2018, 15:03

strikexp pisze:Ludzie którzy nie są gotowi zginąć za to o co walczą, nie mają żadnego znaczenia.
Doskonały przykład to Auschwitz-Birkenau.

Upraszczasz i to znacznie. Mało tego, mam wrażenie, że stracili u Ciebie szacunek bo nie walczyli o wolność. Naprawdę chcesz porównywać przypadkowy tłum zastraszanych od miesięcy (czy lat) ludzi, wygłodzonych, wyziębionych bez żadnej pomocy z zewnątrz z nawet kilkoma ss-manami, uzbrojonymi, po ciepłym śniadanku i z jednej jednostki? Od razu widać, że nie byłeś w wojsku. Ba. Ja też tak kiedyś myślałem a jeszcze jak Szklaną Pułapkę, Rambo człek obejrzał to ho ho. Dlaczego Zomo pacyfikowało kilkukrotnie liczniejsze zgromadzenia i to nawet jak nie używali broni palnej? Bo mięli dowódcę, byli szkoleni do działania w grupie, słuchali rozkazów i się znali.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 22
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na starość

#208

Post napisał: strikexp » 27 gru 2018, 15:29

Ale czy Ty czytasz co ja napisałem? ZOMO nie szli na rzeź, co najwyżej mogli dostać cegłą w hełm.
Zresztą ZOMO to nie był jakiś osamotniony tłum. To były lekkie oddziały które w razie potrzeby mogły liczyć na wsparcie wojska. A i nie brali takich co mieli jakiś problem w pałowaniu przypadkowych ludzi.


tad1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 174
Rejestracja: 17 sty 2008, 20:01
Lokalizacja: skawa

Re: Sposoby na starość

#209

Post napisał: tad1 » 27 gru 2018, 16:45

strikexp pisze:To były lekkie oddziały które w razie potrzeby mogły liczyć na wsparcie wojska.

Nie mogli liczyć na wojsko ,bo wojsko nie wyszło na ulicę ,wiem w 82 roku byłem w Gdańsku w wojsku .


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1545
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Sposoby na starość

#210

Post napisał: upadły_mnich » 27 gru 2018, 17:06

Podałem zły przykład. On dotyczył tego, że zorganizowana grupa zawsze ma przewagę nad tłumem a Ty jesteś zdziwiony, że więźniowie obozów dawali się mordować bez protestów. Jeszcze raz Twój przykład:
strikexp pisze:Ludzie którzy nie są gotowi zginąć za to o co walczą, nie mają żadnego znaczenia.
Doskonały przykład to Auschwitz-Birkenau. Nieraz stało na placu kilkadziesiąt razy więcej więźniów niż strażników. Mogli bez problemu zatłuc ich pięściami ze stratami 10% może 20%. Ale nie byli gotowi na śmierć, nikt nie ruszył poza małymi grupkami.

Skąd wiesz jak Ty byś się zachował?
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”