Przygotówka

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
mryellow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 134
Rejestracja: 01 lip 2017, 14:41
Lokalizacja: KATOWICE

Przygotówka

#1

Post napisał: mryellow » 03 gru 2018, 19:19

cześć, w jaki sposób najlepiej połączyć część i zamodelowaną przygotówkę? W tej chwili tworzę złożenie i do niego dodaję część i przygotówkę. Powstają trzy pliki: złożenie, część i przygotówka. Przygotówkę względem części pozycjonuje poprzez więzy złożenia. Da się to jakoś inaczej zrobić tak abym miał tylko jeden plik i w nim przygotówkę i część?




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przygotówka

#2

Post napisał: zibi » 04 gru 2018, 07:06

To oczywiste, że robisz to w jednym pliku na różnych warstwach lub jeśli pracujesz na złożeniach to możesz dać nastawę referencyjną, w której przygotówka będzie wygaszona. Nie wiadomo jednak jak tworzysz tę przygotówkę, zapewne modelujesz na części lub imporujesz i poprzedniej operacji np toczenia. W każdyma razie możesz sobie zaimportować stepa lub parasolida lub nawet stl na inną warstwę z przygotówką.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
mryellow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 134
Rejestracja: 01 lip 2017, 14:41
Lokalizacja: KATOWICE

Re: Przygotówka

#3

Post napisał: mryellow » 04 gru 2018, 16:58

zrobiłem testy i wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem jest praca w złożeniu. Jeżeli chodzi o importowanie przygotówki(gotowego modelu) na osobną warstwę w pliku części to co mi się nie podoba to pozycjonowanie przygotówki względem części tj. dużo kombinowania aby przygotówka leżała w odpowiednich odległościach od części obrabianej. Jeżeli chodzi o złożenie to co prawda mam trzy pliki(złożenie, przygotówkę i część) ale mogę wykorzystywać więzy do orientowania części i przygotówki między sobą. A imadło np. też może wrzucić do złożenia i pozycjonować więzami? Sam program obróbczy robię w złożeniu. Co myślisz zibi? Doradź coś bo chcę się od razu uczyć tak jak to się robi fachowo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”