Formaty Artcam Express 2012

Kompatybilność ART Exp i Solidworks

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
loook
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 311
Rejestracja: 20 gru 2012, 11:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Formaty Artcam Express 2012

#1

Post napisał: loook » 30 paź 2018, 13:53

Drodzy,



Pan frezujący mi formę w alu ( coś na zasadzie wtryskarki ) projektuje w Solidworks zapisał mi plik okularów w DWG ja muszę wyciąć okulary idealnie wg pliku od frezera, jednak kolega @lajosz pisał kiedyś w innym poście

cytat :

Dlatego poprosiłem o plik w formacji DGK, bo to natywny format zapisu wektorów dla Artcama, czyli zobaczę DOKŁADNIE to co widzisz Ty w swoim Artcamie.

Niestety, ale konwersja na DXF lub do jakiegokolwiek innego formatu powoduje nieznaczną (ale jednak) zmianę geometrii, więc bardzo możliwe, że błędy które występują u Ciebie, u mnie już nie wystąpią, bo zmiana geometrii spowoduje ich eliminację.

Frezer nie może zapisać w DGK ( mówi że nie ma takiej możliwości ) Zatem moje pytanie brzmi czy istnieje dla Solidworks i Artcam Exp 2012 jakiś wspólny format który nie zmieni geometrii ?

Czy to co napisałem jest zrozumiałe ?:)




lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Formaty Artcam Express 2012

#2

Post napisał: lajosz » 30 paź 2018, 22:00

loook pisze:
30 paź 2018, 13:53
Pan frezujący mi formę w alu ( coś na zasadzie wtryskarki ) projektuje w Solidworks zapisał mi plik okularów w DWG ja muszę wyciąć okulary idealnie wg pliku od frezera, jednak kolega @lajosz pisał kiedyś w innym poście
No sorry, ale ..... skoro masz już wyfrezowaną formę (bo jakiś Pan wyfrezował), to .... co Ty chcesz jeszcze wycinać ? ... i to w dodatku według pliku od frezera ?
Co to jest ... cyt: plik okularów w DWG ?

=============
loook pisze:
30 paź 2018, 13:53
Zatem moje pytanie brzmi czy istnieje dla Solidworks i Artcam Exp 2012 jakiś wspólny format który nie zmieni geometrii ?
Oczywiście że istnieje, ale ..... dopóki nie napiszesz, JAKI TO DOKŁADNIE PLIK lub go nie prześlesz, to ..... nie jestem w stanie prawidłowo odpowiedzieć czy da się go sensownie wykorzystać w Artcamie, czy nie.

Tak czy siak, jak już kiedyś pisałem, najlepiej jak napiszesz CO CHCESZ ZROBIĆ, a nie to co zrobiłeś lub co zrobił kto inny.

Opisz co chcesz zrobić/uzyskać.
Napisz jakimi plikami dysponujesz (a najlepiej umieść je tu na forum)

Dopiero wtedy ...być może :) .... spróbuję pomóc.


Autor tematu
loook
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 311
Rejestracja: 20 gru 2012, 11:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Formaty Artcam Express 2012

#3

Post napisał: loook » 21 lis 2018, 22:06

@lajosz, wrócę z tematem next week.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”