Korzyści z palenia azotem

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

Korzyści z palenia azotem

#1

Post napisał: DOHC » 05 lis 2018, 13:08

Witam,

Mam plazmę CNC na której pale właściwie tylko stal czarną. Moje źródło to Termaldynamics z nalepka Esaba Cutmaster 120 z palnikiem SL100 - czarną stal pali zadowalająco. Miałem epizod z cięciem aluminium (1-2mm) i Nierdzewki (1-2 mm) ale praktyki te zarzuciłem ze względu na tragiczną jakość a konkretniej w przypadku nierdzewki bardzo twardy grad na dole. Na grubszych elementach dało by się go w miarę łatwo oczyścić ale przy cienkich blachach jego usuwanie równa się zniszczeniu detalu. Przy aluminium też na dole powstaje grad, łatwy do usunięcia ale przy skomplikowanym elemencie też nie jest to opłacalne. Testowałem cięcie z różnymi prędkościami do 10 m/min bez jakichś specjalnych efektów. Czego mogę się spodziewać po zastosowaniu Azotu w miejsce sprężonego powietrza?

Pozdrawiam




centro
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2010, 21:15
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Korzyści z palenia azotem

#2

Post napisał: centro » 06 lis 2018, 21:01

Po pierwsze musisz sobie zadać pytanie czy będzie Cię stać na takie cięcie, bo źródło tego typu ma zapotrzebowanie myślę że ok 150l/min i butla starczy na krótko.


andrzejd68
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 15 wrz 2013, 09:57
Lokalizacja: z wysp

Re: Korzyści z palenia azotem

#3

Post napisał: andrzejd68 » 21 sty 2019, 21:38

w power maxie azot używa sie jako osłona dodatkowa, a w termalu nie ma takiej opcji? wtedy zużycie azotu jest o wiele mniejsze

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”