Zadanie - kinematyka (ruch płaski)

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
kajman3
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 30 lis 2010, 16:59
Lokalizacja: Katowice

Zadanie - kinematyka (ruch płaski)

#1

Post napisał: kajman3 » 04 maja 2012, 17:43

Witam,

Robiłem ostatnio zadania z kinematyki i trafiłem na to (rozwiązałem je do etapu obliczenia prędkości w punkcie styku srodkowego koła o promieniu R z najwiekszym kołem):

http://imageshack.us/photo/my-images/189/zad27y.jpg/

Dane:
OA = 0,55 [m]
R = 0,1 [m]
ωAO = 1,8 [rad/s] predkosc ta jest stała, wiec przyspieszenie kątowe εAO = 0 [rad/s²]

Rozwiązywałem to metodą superpozycji. Problem pojawił się w punkcie E. Predkosc punktu E mozemy obliczyc jako sume wektorowa predkosci vA oraz vEA lub jako sume wektorowa predkosci vB oraz vEB. jako ze jest to punkt styku obu kół, wobec czego predkosc vE powinna nam wyjsc jednakowa w obu przypadkach. Z moich obliczen wynika ze predkosc vE bylaby mniejsza niz vA, czyli vEA powinno dzialac przeciwnie niz wskazuje na to zwrot wektora predkosci katowej ω2 (wartosc ujemna).
Macie jakis pomysl na wyznaczenie tej predkosci? Gdzie jest blad w moich obliczeniach?

Ponizej przesylam moje rozwiazanie:

http://hostuje.net/file.php?id=1520bd17 ... a75b937062

Nie prosze o gotowe rozwiazanie, tylko o zasygnalizowanie, gdzie jest blad i co nalezy poprawic.

Z gory dzieki za pomoc



Tagi:


monix2113
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2018, 12:59

Re: Zadanie - kinematyka (ruch płaski)

#2

Post napisał: monix2113 » 03 lis 2018, 13:03

Cześć,

przyznam szczerze, że przygotowywuję sie do kolokwium z mechaniki i napotkałam sie z tym zadaniem w sieci. Analizowałam to co zostało dotychczas obliczone. Czy ktoś może powiedzieć Ci co jest nie tak z VE i dlaczego?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”