nietypowy przenośnik

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
bakus84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2009, 17:33
Lokalizacja: Kraków

nietypowy przenośnik

#1

Post napisał: bakus84 » 04 wrz 2018, 23:04

Witam
Dostałem nietypowe zadanie od szefa rozeznania możliwości realizacji projektu, nie znam się na tym dlatego przepraszam jak moje pytania będą głupie czy bezsensowne.
Do wykonania mam zakończenie linii produkcyjnej coś w rodzaju przenośnika. Nasz klient ma linie produkującą elementy ceramiczne 4 rodzaje, przez środek hali produkcyjnej przebiega taśmociąg/ przenośnik, na który pracownicy kładą wyprodukowane elementy, elementy te następnie transportowane są poza hale produkcyjną na drugą halę a właściwie wiatę ( za ścianę ) gdzie obecnie do tej pory trafiały na stół na którym pracownik rozdzielał wyprodukowane elementy i wkładał do odpowiedniego kosza do transportu. Klient chce abyśmy wykonali mu maszynę która będzie odbierała wyprodukowane elementy i przenosiła je do odpowiednich pojemników, tzn z taśmociągu na wysokości 1.2 metra od ziemi elementy trafiają do pojemnika kwadratowego 400x400 wysokość 200mm z otwieranym dnem poruszającego się w osi x, automatyka zna i podaje informację do jakiego kosza mają trafić, następnie następuje najazd pojemnika nad odpowiedni kosz ( kosze wymiary 600x600 wysokość 80cm) wykonanie opuszczenia pojemnika transportowego w osi Z na odpowiednią wysokość tak aby nie stłuc elementów i następuje otwarcie dna wyładowanie elementu do kosza a następnie powrót pojemika pod taśmociąg. Przenoszone elementy do 3kg. Założenia nie musi być wymagana duża precyzja, dokładność kilka cm będzie ok w osi x, zasilanie ma być z napięcia stałego max do 24V, temperatura pracy od -30 do +40 stopni, szybkość na poziomie max 3 sekund całego cyklu.Maksymalnie tania konstrukcja. Myślałem żeby wykonać to tak żeby w osi x zastosować 2 wałki prowadzące o dł 2500mm fi 20 usytuowane poziomo a w środek dać listwę zębatą cnc, do koszyka przymocować jakiś szybki silnik krokowy z zębatką poruszającą się po listwie ,który będzie odpowiadał za przemieszczanie, chciałbym uzyskać efekt że każde nowe najechanie na pojemnik następuje z przesunięciem kilku cm żeby elementy nie były wrzucane w jednym miejscu. Natomiast w osi Z zastosować śrubę kulową do opuszczania w dół pojemnika elementów.Nie mam pojęcia jak zrobić dno otwierane. Czy bylibyście wstanie podesłać mi wszelkie uwagi i wskazówki jakbyście to zrobili i wykonali, jakie napędy, jakie silniki, czy na wałkach czy zastosować jakieś inne rozwiązania, proszę o wszelkie sugestie. W załączniki prosty rysunek poglądowy




gigi22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2018, 18:44

Re: nietypowy przenośnik

#2

Post napisał: gigi22 » 27 paź 2018, 18:46

ojej trudna sprawa ...


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: nietypowy przenośnik

#3

Post napisał: jasiu... » 27 paź 2018, 20:10

I już sobie gigi22 nabił posta ;-)

A poważnie, siłowniki pneumatyczne. Tu nie ma się co bawić w elektronikę i mechanizmy na krokowcach, czy innych silnikach elektrycznych. Hydraulika jest za droga. Pytanie, jak ogarnąć pomiar położenia? Ja bym kombinował z laserowymi czujnikami, takimi jak np. https://www.ceneo.pl/53599739 powinien wystarczyć, może są jakieś z wyjściem, z którego mógłbyś brać parametry. Do tego chwytaki też pneumatyczne (mają pewną podatność), zasilanie, sieć powietrza, albo kompresor.

A ty gigi22 narzekaj, narzekaj, narzekaj. Albo pomyśl i wpisz coś mądrego!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”