Akryl-LGP porady.

O cięciu Plexy.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
Dipar01
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2018, 08:48

Akryl-LGP porady.

#1

Post napisał: Dipar01 » 22 paź 2018, 10:25

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum.

Pozwoliłem sobie stworzyć nowy temat o akrylu a dokładniej parametrów jego cięcia.Znalazłem kilka podobnych tematów ale nie uzyskałem tam informacji na temat mojego problemu,który chciałbym tu opisać.

W firmie w ,której pracuję zostałem przeniesiony na stanowisko operatora lasera CO2 100W chińczyk o polu roboczym 1600mmx2600.Głównym i w zasadzie jedynym moim zadaniem jest póki co cięcie akrylu a dokładniej LGP (Light Guide Panel) o grubości 4mm gdzie krawędź musi być jak najbardziej gładka,bez schodków,widocznych kroczków.Ważna jest prędkość bo ma to być produkcja dosyć konkretna.Rozumiem działanie plotera laserowego.Z kształtami kwadratowymi po wielu próbach, doszedłem można powiedzieć do ładu,problem pojawia się z kółkami.Jestem w stanie wyciąć kwadrat przy ustawieniach 40-55-20 gdzie krawędź jest bardzo zadowalająca,prędkość również.Kółka przy takich ustawieniach to masakra.Czy jesteście w stanie drodzy użytkownicy mi coś poradzić? oprogramowanie to RDWorks v8.Załączam screeny moich ustawień,może ktoś coś ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Autor tematu
Dipar01
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2018, 08:48

Re: Akryl-LGP porady.

#2

Post napisał: Dipar01 » 26 paź 2018, 08:16

Widzę ,że nie ma chętnych.

Ja znalazłem pdf w którym,wyjaśnione są poszczególne opcje i parametry w Rdworks, po angielsku.Może komuś się przyda.https://dallasmakerspace.org/w/images/6 ... MANUAL.pdf

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: Akryl-LGP porady.

#3

Post napisał: abyss » 27 paź 2018, 02:30

Możesz założyć, że albo nikt nie wie, albo ma za mało informacji (jak np. wielkość kółek i kwadratów), albo nie chce się podzielić wiedzą publicznie, albo zwyczajnie nie ma ochoty ani czasu by czytać i/lub pisać. Generalnie - bez testów i wiedzy jak wysoką jakość chcesz i możesz zaakceptować ("masakra" nie jest jednoznacznie mierzalnym pojęciem) trudno doradzać i tu pewnie jest największy problem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”