Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#51

Post napisał: JanŻelazny » 13 paź 2018, 20:31

pitsa pisze:
13 paź 2018, 19:47

Im więcej zdolnych do robienia kasy po swojemu, w tym do robienia kasy na odległość, np. Polska-USA tym dla nas (naszego kraju) lepiej.
Kierunków jest wiele. Słyszeliście o kierunku Polska-Chiny? Nie sprowadzać ale im sprzedawać. Jest tam dużo ludzi, których ciągnie do posiadania tego co europejskie. Na przykład w wyposażeniu wnętrz.
100% ZGODA. Taka kasa z eksportu to dla kraju dodatkowy pożytek. Tym bardziej eksportu dóbr rozwinietych, gdzie słono trzeba płacić za pomysł.
Apropo kierunku Chin- swego czasu - też na forum ale innym- gośc się chwalił że zbił majątek na eksporcie mrożonek do Chin właśnie.

Kolejny mój pomysł na produkt -

designerski stół, gdzie za szklanym blatem jest piasek, a po nim jeździ kulka sterowana pod spodem magnesem, a magnez przymocowany do prowadnic cnc. to połączone aplikacją na smarftfonie, i można tworzyć cuda takie wzory na piasku, to podświetlane na rózne kolory do wyboryu wszystko sterowane smartfonem. zysk na jednym minimum 1500 pln. sprzedaj 10 w miesiącu - zła kasa ?



Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4654
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#52

Post napisał: pitsa » 13 paź 2018, 20:36

No ale to już ktoś wymyślił. ;-)
Trzeba zrobić coś własnego.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Blady
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 527
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#53

Post napisał: Blady » 13 paź 2018, 20:47

Ta zamiast piasku swarowski i już masz azjate w kieszeni ;) calkiem serio swarowski nie drogi a bogaty azjata lubi to ;)
Profesjonalnie zajmuję się amatorstwem...


Autor tematu
JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#54

Post napisał: JanŻelazny » 13 paź 2018, 20:58

zabłądziłem w internetach i takie coś znalazlem


może takie usługi robić ? ta kruszarka to przecież nie jest jakieś mega drogie do zrobienia. ciekawe jak wygląda rynek na takie usługi. myślę że jest to niezły tort do podziału, wszędzie teraz kasa na ekologię idzie,

/rozdrabniacz-do-opon-i-odpadow-extec-i7091609131.html


Blady
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 527
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#55

Post napisał: Blady » 13 paź 2018, 21:09

Jak z9baczysz rachunek za prąd od takiej maszyny to Cie kieszeń zaboli... jak szukasz pomysłu na biznes to jasne są ich tysiące... i nawet gdyby ktoś ci podał na tacy chłopie rób to bo z tego jest kasa to nie wiem jak za***iscie bys nie robił jak nie masz tego czegoś to bedziesz miał gówno a nie biznes. To jak z miłością niby kochasz ale uj wie co to jest albo jest albo nie ma :D
Profesjonalnie zajmuję się amatorstwem...


Autor tematu
JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#56

Post napisał: JanŻelazny » 13 paź 2018, 21:19

ja nie szukam pomyslu, ja mam już mój biznes, a tutaj chcę dać ujście tym pomysłom co w głowie mi siedzą


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#57

Post napisał: strikexp » 13 paź 2018, 22:17

@JanŻelazny
To jest rozdrabniacz do wszystkiego. Jest to ogromny rynek, od stołowych do samochodowych. Nie do zrobienia w łatwy sposób ponieważ młynek ma taki kształt że żaden element się w nim nie zablokuje. Są też takie co się cofają, ale każdy rozrywa a nie robi kulki które się blokują.
Sama masa łopat może być szokująca, prądu to chyba aż tyle nie ciągnie w porównaniu do robionej roboty. Ale jest to na pewno maszyna wagi od ciężkiej do super ciężkiej.

Dodane 12 minuty 35 sekundy:
InzSpawalnik pisze:
13 paź 2018, 20:19
StrijeXP: piszesz po raz kolejny tysiace bzdur.
Twojje slowa: w USA 50 % to klasa srednia. Udowodnij to, przytocz link do wiarygodnej strony skad masz te informacje.
Piszesz o zarobkach informatykow , masz o tym jakies pojecie ?-byles na stronach z ofertami pracy w tym roku, dziesiecioleciu, w obecnym stuleciu ? Zadko ktora oferta dla IT schodzi ponizej 8 tys brutto a sporo jest takich ponad 20, I to sa oferty nie z Warszawy tylko prowincji. Piszesz o 7 tys jako wyznacznik klasy "sredniej" - ok, przytoczysz zrodlo, link, jakikolwiek odnosnik. Czy sam to wymysliles ? 3 % ? Podeprzesz sie jakimkolwiek odnosnikiem czy jest to Twoja OPINIA ?
Tak się składa że niby jestem informatykiem jak to niepoprawnie nazwałeś.
Jakbyś zamiast czytać ogłoszenia poszedł na rozmowę kwalifikacyjną to byś poznał realia. Na taką pensję 8 tyś brutto to trzeba robić kilka lat w zawodzie a potem to jest na ogół koniec (chyba że dobra technologia to i sporo więcej). No i jeszcze trzeba być inteligentnym a takich "informatyków" jest może z połowa jak nie mniej. Mój znajomy pracuje bodajże za 12 tyś netto miesięcznie (FV). Do roboty przychodzi na minimum 8,5h bo odliczają czas na obiad (inny ma kartę logowania i nawet WC mu odliczają). Nie ma palenia fajków i żadnych rozmów w pracy. Roboty tyle że często zostaje w robocie do godziny 20:00 albo na weekendy zabiera pracę do domu.
Eldorado?

Kwotę 7 tyś sam określiłem na podstawie danych z USA. Oparłem to o siłę nabywczą, co prawda amerykanin zarabia dużo ale ma też tanie produkty. A elektronika, czy samochody kosztują podobnie na całym świecie. Metale też mają zbliżoną cenę.


Autor tematu
JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 17
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#58

Post napisał: JanŻelazny » 13 paź 2018, 23:12

strikexp pisze:
13 paź 2018, 22:17
@JanŻelazny
To jest rozdrabniacz do wszystkiego. Nie do zrobienia w łatwy sposób ponieważ młynek ma taki kształt że żaden element się w nim nie zablokuje.
cóż za merytoryczna uwaga :mrgreen:


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#59

Post napisał: emsc » 13 paź 2018, 23:23

JanŻelazny pisze:
13 paź 2018, 21:19
ja nie szukam pomyslu, ja mam już mój biznes, a tutaj chcę dać ujście tym pomysłom co w głowie mi siedzą
Zupełnie niepotrzebnie. Daj im upust w swoim realnym świecie. I zasygnalizuj sukces, kiedy będziesz miał na koncie pierwszy milion odłożony, taki bez przeznaczenia. Niech będzie i PLN. I koniecznie zero długów, jak tu inny kolega słusznie zauważył.


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rynek USA możesz mieć jak na dłoni.

#60

Post napisał: strikexp » 13 paź 2018, 23:28

JanŻelazny pisze:
13 paź 2018, 23:12
cóż za merytoryczna uwaga :mrgreen:
A masz świadomość że w tak drogich maszynach takie elementy są patentowane? W okolicach z których pochodzę jest producent sprzętu rolniczego. Niby coś taniego ale na wszystko patenty/wzory użytkowe, nikt nie skopiuje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”