TRUMPF TRUMATIC 240 wymiana baterii

Wymiana baterii

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
tomaljcnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwie 2016, 22:09
Lokalizacja: Dolnośląskie

TRUMPF TRUMATIC 240 wymiana baterii

#1

Post napisał: tomaljcnc » 27 wrz 2018, 23:05

Witam, Czy mógłby ktoś napisać jaka jest procedura wymiany baterii w wykrawarce Trumatic 240? Zależy mi głównie na wymianie jednej baterii - paluszka AA, bo był wymieniany ostatnio ponad dwa lata temu. Nie wymieniałem wcześniej sam baterii - zrobić to na włączonej maszynie i poprostu wyciągnąć stary paluszek i włożyć nowy? Jest jakiś czas na zrobienie tego - powiedzmy 20sekund żeby nie stracić systemu? Jak często trzeba obydwie baterie wymieniać w tej maszynie? Czy to, że maszyna jest cały czas pod prądem wydłuża żywotność baterii - tzn można je wymieniać rzadziej czy to, że jest pod prądem nie ma na to wpływu?Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam




HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

Re: TRUMPF TRUMATIC 240 wymiana baterii

#2

Post napisał: HUD » 28 wrz 2018, 17:56

Baterie wymieniasz na włączonej maszynie.
Nie ma określonego czasu na wymianę.
Ja mam 240R i u mnie jest kilka baterii, niektóre są z kabelkami zakończonymi konektorem.
Więc nową wpinasz starą wypinasz.
To śsa baterie więc nie ma znaczenia czy maszyna jest włączona czy nie.
Pozdrawiam Krzysztof G.


Autor tematu
tomaljcnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwie 2016, 22:09
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: TRUMPF TRUMATIC 240 wymiana baterii

#3

Post napisał: tomaljcnc » 28 wrz 2018, 23:48

Dzięki za odpowiedź. Maszyna dodatkowo cos mi sie nie moze zaklimatyzowac w Polsce. Za zachodnia granica smigala a po przyjezdzie do nas wywala bledy i sprawia problemy na starcie. Ale jak to mowia nie ma takiej gory co sie nie da przeniesc :) Pozdrawiam i wielu zlecen zycze!!


Autor tematu
tomaljcnc
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 10 kwie 2016, 22:09
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: TRUMPF TRUMATIC 240 wymiana baterii

#4

Post napisał: tomaljcnc » 29 wrz 2018, 12:24

Jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś mógłby napisać jaka funkcje spelnia i czym jest miedziany walek w szafie sterowniczej tej maszyny? Walek ma średnicę okolo 30 - 40mm i dlugosc okolo 200mm - 250 mm. Jest zamontowany w pionie i po kazdym wlaczeniu maszyny od razu strasznie sie nagrzewa. Zastanawiam się czy tak ma byc czy tu tez jest jakis problem w jego mocnym nagrzewaniu?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”