Mitsubishi MR-J3 z silnikami od MR-J2S

Dyskusje dotyczące serwonapędów i napędów serwokrokowych.

Autor tematu
giloman
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2010, 23:29
Lokalizacja: Chełm

Mitsubishi MR-J3 z silnikami od MR-J2S

#1

Post napisał: giloman » 20 wrz 2018, 21:49

Witam. Czy miał może ktoś styczność z tą serią serw? Mam możliwość zakupu zestawu sterowników AC Mitsubishi MR-J3 z silnikami HC-SFS (te są od sterowników serii MR-J2S). Właściciel twierdzi, że pracowały razem. Według dokumentacji technicznej MR-J3 powinny pracować z silnikami HF-SP i nie ma wzmianki co do silników HC-SF. Różnica między MR-J3 a MR-J2S które znalazłem, to J3 mają enkoder o rozdzielczości 262144, J2S o połowę mniejszą - czyli 131072. Różnica jest również w napięciach silników, ale te i tak są podane na tabliczkach inne w danej serii (sterowniki J3 i J2S na wyjściu mają podaną taką samą wartość napięcia, prądu jak i zakres częstotliwości). Na ebay również znalazłem podobną konfigurację w sprzedaży (oczywiście z Chin). Nie chciałbym mieć kompletu którego nie mógłbym użyć lub zostać z niepotrzebnym sprzętem. Spotkał się może z taką konfiguracją lub może pomóc w tej kwestii?




DMro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2018, 09:51

Re: Mitsubishi MR-J3 z silnikami od MR-J2S

#2

Post napisał: DMro » 03 paź 2018, 13:57

Witam.
Robiłem kilkukrotnie wymianę serwowzmacniaczy z serii MR-J2 na serię MR-J4 i zawsze silniki zostawały stare. Nie pamiętam co prawda modelu silnika, ale myśle że w twoim przypadku też nie będzie problemu. Jedyna rzeczą, na którą trzeba zwrocić uwagę to inne złącza przewodów enkoderow w serwowzmacniaczach(J3 i J4 sa te same). Mitsubishi sprzedaje odpowiednie przejściówki - więc jeżeli w twoim komplecie one będą, to możesz być prawie pewien że to zagada. Przy konfiguracji serwowzmacniacza trzeba też będzie wybrać tryb pracy w zgodności z seria MR-J2 (w MR-J4 jest to PC04 - druga cyfra od lewej strony powinna być 1) i odpowiedni kabel enkoder (2 lub 4 zylowy) - również parametr PC04 - pierwsza cyfra od lewej strony.
Damian


wm56
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 122
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:04
Lokalizacja: Skawina

Re: Mitsubishi MR-J3 z silnikami od MR-J2S

#3

Post napisał: wm56 » 30 paź 2018, 10:03

Witam.

Może to Ci coś pomoże. Sprawdzone.

http://www.yurtaev.com/mr-j-faq.html

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Serwomotory / Serwonapędy / Napędy Serwokrokowe”