pliki dxf i konwersja do g-cody

procektowanie formatek

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
TomaszJG
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 21 cze 2018, 20:26

pliki dxf i konwersja do g-cody

#1

Post napisał: TomaszJG » 21 cze 2018, 20:41

Witam wszystkich. Jestem Tu nowy i nie za bardzo wiem w którym dziale powinienem napisać. A mianowicie mam taki zamysł aby przy pomocy plotera wycinać i nawiercać formatki (płyta wiórowa) z których złożę np meble kuchenne, szafę itp. Czy do zaprojektowania takiej formatki mogę użyć np. corela lub visio, wyeksportować plik do dxf i przekonwertować go na G-cody? Dokładnie chodzi mi o to czy w corelu naniosę wymiary formatek oraz wszystkie otwory dzięki czemu samo złożenie mebla będzie zajmowało mało czasu mając już wszystko wykrojone i ponawiercane. Czy mój tok rozumowania jest prawidłowy??



Awatar użytkownika

Butler
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 722
Rejestracja: 07 mar 2018, 16:54
Lokalizacja: Gdańsk

Re: pliki dxf i konwersja do g-cody

#2

Post napisał: Butler » 22 cze 2018, 06:10

Jeśli masz dobry DXF to wrzucasz go na soft przy maszynie lub inny CAM i na jego podstawie tworzysz program.
Przypisujesz miejsca zerowe, definiujesz strategie obróbki, dobierasz narzędzia itd.
Osobiście nie lubię pracować z projektami eksportowanymi z Corela, łańcuchy są często niepozamykane, w powiększeniu widać małe pętelki... Ogólnie koszmar, dużo czasu się traci by to ogarnąć.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: pliki dxf i konwersja do g-cody

#3

Post napisał: dance1 » 22 cze 2018, 08:45

żeby w corelu robić dobre dxf-y trzeba posiadać trochę doświadczenia, ogólnie jak kolega powyżej nie polecam.
Do takich zadań to minimalne podstawy z obsługi cada potrzebne i tu właśnie polecam naukę podstaw np: https://www.draftsight.dps-software.pl/ z niego nawet na autocada później przesiąść się można błyskawicznie.
Jaka maszyna, jakie sterowanie? Nawet w machu przy pomocy wizardów wiercenie otworów itp proste operacje zrobisz bez zewnętrznych programów.
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”