Obróbka reliefu

Obróbka wstępna wieloma narzędziami?

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
poniedzialek1
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:22
Lokalizacja: lubelskie

Obróbka reliefu

#1

Post napisał: poniedzialek1 » 09 cze 2018, 01:21

Witam,
Chciałbym zapytać czy jest możliwość obróbki reliefu wieloma narzędziami przy obróbce wstępnej, chodzi mi o funkcję z trajektorii 2D - wybieranie obszaru.
Mam płaskorzeźbę, w której obróbkę wstępną wykonuję frezem 6mm, i w większości przypadków to wystarcza, jednak jak wiadomo, program wyznaczy trajektorię tak aby nie "uszkodzić" projektu. Niestety przydarzyła mi się sytuacja, że przy obróbce wykańczania frezem 2mm - skok 0,2mm, narzędzie wbiło się w rowek materiału co skutkowało złamanym frezem.
Generalnie wydaje mi się, że powinna być możliwość dodania większej ilości frezów tak aby po pierwszej obróbce zgrubnej (np, 6mm), przejechać resztę pozostałości jeszcze raz zgrubną (2mm)?
Obrazek
Dodam jeszcze, że na mój chłopski rozum jeżeli frez ma ustaiwoną warstwę 0,5mm to nie powinien brać większej ilości materiału, jednak przy obróbce wykańczającej wydaję się, że program omija to ustawienie i prowadzi narzędzie prosto do "właściwej" wysokości materiału, mimo że program wie o zbyt dużej ilości materiału (np, w/w funkcja wybierania powierzchni )




drot
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Obróbka reliefu

#2

Post napisał: drot » 09 cze 2018, 12:39

Witam
Moim zdaniem ArtCam do najlepszych cam-ów się nie zalicza i raczej nie liczył bym że program będzie wiedział - np. czy skrawa całym frezem czy tylko zadanym ofsetem - szczególnie irytujące przy twardszym materiale. Co do pytania można pojechać jeszcze raz cały relief mniejszym narzędziem i tu ArtCam pokaże swoją inteligencję :) - obrabiając ponownie obrobione już powierzchnie. Albo zastosować obróbkę resztek, ale też nie ufając w mądrość programu i samemu odznaczając niepotrzebne wektory obróbkowe.
Piotr


Autor tematu
poniedzialek1
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:22
Lokalizacja: lubelskie

Re: Obróbka reliefu

#3

Post napisał: poniedzialek1 » 09 cze 2018, 19:21

drot, dziekuję za posta, niestety podejrzewalm, że usłyszę taką odpowiedź, niemniej mialem nadzieję, że istnieje jakaś sprytna sztuczka na tego typu problem.
W takim razie odbiegając nieco od tematu, chciałbym zapytać czy istnieje takowy program, który miałby zaimplementowaną takową funkcję?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”