
Ale masz rację, powinno to przejść bez powrotu na G17
Ja bym jednak odwoływał te G19 za każdym razem, łatwo o błąd jeśli dopisze się kolejną operację do narzędzia bez korekty układu.
Z palca nie napiszesz ,......
Mariusz.
Narysować promień na papierze milimetrowym w skali 1:10 to nie sztuka (na kursie CNC tak robiliśmy)
W tym sęk , że za dużo tu piszemy , a nie widać konkretów.
..... , a my dalej gadu , gadu.
FTW pisze:Tak na marginesie jakby ktoś się zastanawiał dlaczego mało zarabia w tej branży to macie tutaj odpowiedź.
Program* na obróbkę zgrubną i wykańczającą tym samym narzędziem , tj.frez płytkowy ø 32 z płytkami R2cinek507 pisze: ↑01 cze 2018, 14:50Witam,
mam problem ze stworzeniem programu na frezowanie promienia R45 widocznego w załączniku pierwszym. Otóż chciałem to zamontować w imadle tak jak widać to na rysunku drugim (dłuższa część kostki po osi X). Następnie sfrezować zgrubnie glowicą tak aby zostało około 0.5mm naddatku, a następnie frezować na gotowo frezem płytkowym fi 32 z płytkami R2 (niestety nie mam z większym promieniem do dyspozycji).
Problem polega na tym że nie wiem jak powinna wyglądać obróbka na gotowo tak aby otrzymać w miarę dobrą powierzchnię to znaczy bez jakichś ząbków czy widocznych głębszych śladów. Po obróce zgrubnej zostaną mi schodki. Jak to potem frezować frezem płytkowym?? Czy wzdłuż promienia R45 odsuwając się po Y i Z o ?jakąś? wartość, czy z góry do dołu po łuku?? Co jaką odległość przesuwać się w osiach aby to dobrze wyglądało.
Wymiary surowej kostki 120x120x260mm. Wymiary na gotowo 117x105x250mm. Materiał to Aluminium. Frezarka Haas 3 osiowa.
Mało tego, wielu "przedsiębiorców" myśli że kupi maszynę i złotówki (a najlepiej dolary i euro) same się będą z niej sypały. Niestety warunki pracy słabe, a oczekiwania wręcz przeciwnie. Ale takie są polskie realia...FTW pisze: ↑03 cze 2018, 20:33Tak na marginesie jakby ktoś się zastanawiał dlaczego mało zarabia w tej branży to macie tutaj odpowiedź. Mimo, że jest doświadczenie i wiedza (pomysły lecą ciekawe), to przez brak odpowiednich narzędzi, robi się z tego dość skomplikowana programistyczna robota, a w dowolnym CAM to jest dosłownie 5 minut roboty. Jeszcze bym zrozumiał jakby ktoś to hobbystycznie robił, ale kolega pisał o frezarce Haas, a oni zdaje się takich sprzetów do hobby nie mają.
Trzeba było puścić mój program z załącznika ...... , wtedy powierzchnię miałbyś lustro.cinek507 pisze: ↑09 cze 2018, 16:47... Wracając do tematu, tak jak poleciliście użyłem płaszczyzny G19 i przesuwałem się po X o 0.5mm. Powierzchnia marzenie co prawda nie wyszła, ale też nie było takiej potrzeby (nie było żadnych zadziorów, ani schodków - była nawet dosyć gładka). Ważne że klient zadowolony. Obróbka tej strony z promieniem trwała około 40 minut. .....