Tuleja zaciskowa mocująca wał w przekładni Apex

zakupiłem używaną przekładnię bez tej części

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
bpetera
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2018, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Tuleja zaciskowa mocująca wał w przekładni Apex

#1

Post napisał: bpetera » 31 maja 2018, 22:58

Witajcie,

Zakupiłem używaną przekładnię APEX AB115-S2-P2 , niestety brakuje jej dwóch części mocujących wał silnika do wału przekładni.

1. Obejma zaciskowa
2. Tuleja redukcyjna na wał fi 14mm
Obrazek

Pomijając możliwość zamówienia tych części od producenta (zapewne abstrakcyjne ceny) jak najtaniej je wykonać?
Mogę oczywiście zlecić to tokarzowi żeby sam pomierzył i wykonał, ale mam obawy czy koszt nie będzie duży.

Zastanawiam się czy nie łatwiej i taniej zakupić jakieś gotowe komponenty i dać je do przeróbki "pod potrzeby przekładni".
Tuleje redukcyjną (2) chyba łatwo i tanio wykona tokarz bez kombinowania - ewentualnie myślałem nad przeróbką wkładki "TaperBush".
Obejma zaciskowa (1) nieco mnie martwi kosztowo stąd pomysł, żeby wykonać ją z połówki sprzęgła kłowego.

Pytanie również z czego muszę być wykonane te detale, a w zasadzie czy aluminium wystarczy? (silnik ma max 12Nm, przekładnia 60:1, silnik porusza tą przekładnią 60kg bramą plotera, która można bez problemu przesuwać nawet ręką).

Dajcie proszę znać jak to widzicie, albo co będzie bardzo pomocne - ile może kosztować wykonanie takich części?
Podrzućcie proszę swoje pomysły i opinie.

Pozdrawiam
bpetera




Autor tematu
bpetera
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2018, 11:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Tuleja zaciskowa mocująca wał w przekładni Apex

#2

Post napisał: bpetera » 03 cze 2018, 14:57

HELP!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”