Problem przy uruchamianiu Artcam

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
Holz Marian
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 61
Rejestracja: 30 sie 2009, 11:00
Lokalizacja: Kielce

Problem przy uruchamianiu Artcam

#1

Post napisał: Holz Marian » 22 maja 2018, 13:23

Witam
Od jakiegoś czasu mam problem podczas uruchamiania artcama wyskakuje mi kilkukrotnie okienko z jakimiś błędami.
Do tej pory ignorowałem je klikając za każdym razem "tak" i w końcu program startował. Teraz niestety po chwili wyskakuje błąd i całkowicie zamyka program.
Obrazek
Obrazek
Licencje miałem kupioną jeszcze za istnienia Delcam i teraz nie mam nawet koncepcji do kogo zgłosić się z problemem...




drot
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 19 gru 2007, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem przy uruchamianiu Artcam

#2

Post napisał: drot » 22 maja 2018, 15:11

do Dilona na forum Autodesc Artcam
https://forums.autodesk.com/t5/artcam-forum/bd-p/284

u mnie przy błędzie skryptu daję NIE, jak dam TAK to też się zwiesza


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Problem przy uruchamianiu Artcam

#3

Post napisał: lajosz » 22 maja 2018, 19:07

To o czym piszesz, to ..... stary "dobry" błąd Artcam-owski.

Dlaczego tak się dzieje ?

Otóż interfejs Artcam-a w dużym stopniu oparty jest na .... przeglądarce internetowej Internet Explorer i związaną z tym obsługą skryptów.

Skrypt odpowiadający za łączenie się z którąś ze stron najpierw Delcama, a następnie Autodeska uruchamiał się niestety z automatu i wszystko było w porządku jeśli się wykonał (bark komunikatu o błędzie) , a mógł się wykonać tylko wtedy, kiedy połączono ze stroną osadzoną w skrypcie.
Niestety najpierw Delcam, a teraz już Autodesk przestał wspierać Artcama, więc linki wygasły.
Skrypt chce się łączyć z lokalizacja z linka i ...... błąd, bo takowej lokalizacji po prostu nie ma.

Czy jest na to rada ?

Tak ..... i nie :)

Wcześniej pomagało zainstalowanie najnowszej wersji przeglądarki Internet Explorer, czyli likwidowało to całkowicie problem.
Niestety teraz, zainstalowanie najnowszego IE pomaga tylko w ten sposób, że program nie wyjdzie do Windowsa, ale za to ZAWSZE zostawia jedno okno z komunikatem błędu.
Nie ma żadnego znaczenia czy wybierzemy tak czy nie przy pytaniu o uruchomienie skryptu.
Artcam uruchomi się normalnie.

Istnieje również sposób na całkowite pozbycie się komunikatu, ale ..... tylko wtedy, kiedy ktoś nie ma zamiaru korzystać z bazy narzędziowej, czyli nie tworzy trajektorii, a używa Artcama tylko do np. modelowania.

Wystarczy w opcjach przeglądarki IE wyłączyć obsługę skryptów i ..... problem znika.
Niestety (jak pisałem wyżej) skutkuje to brakiem możliwości wyboryu narzędzi z bazy narzędziowej.

Co prawda zaraz po wyłączeniu obsługi skryptów w IE, wybieranie narzędzi działa, ale .... wystarczy się wylogować z systemu lub wyłączyć komputer i ..... albo powtórzymy wyłączanie obsługi skryptów w IE, albo .... niestety musimy się pogodzić z przyciskaniem klawisza Enter.

Być może komuś bardziej "uczonemu w piśmie" uda się napisać skrypt wyłączający obsługę skryptów w IE po każdorazowym zalogowaniu lub uruchomieniu komputera.

Jeśli tak, mamy sprawę załatwioną, a jeśli nie .... cóż, pozostaje (niestety) pacnąć Enter za każdym razem kiedy uruchamiany będzie Artcam :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”