Frezarka cnc

Chcę zakupić frezarka cnc..

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Wiwi02
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2018, 22:13

Frezarka cnc

#1

Post napisał: Wiwi02 » 12 maja 2018, 14:58

Witam wszystkich. TO mój pierwszy post :mianowicie w najbliższym czasie chcę zacząć frezować fronty meblowe z mdf i w związku z tym mam zamiar zakupić ploter frezujący lecz nie wiem jaki?znalazłem takie ogłoszenie https://m.olx.pl/oferta/frezarka-cnc-pl ... ubZyl.html. Proszę o pomoc,poradę czy coś takiego by się nadawało.Moje zapotrzebowanie to jakieś trzydzieści metrów kwadratowych w tygodniu.Wszystkie sugestie mile widziane myślę że trochę mi rozjaśnią pojęcie w tym temacie. Z góry dziękuję. Wiesław.




kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Frezarka cnc

#2

Post napisał: kubus838 » 13 maja 2018, 10:03

Witam

Maszyna na zdjęciach i z opisu wygląda dobrze. Ale przed zakupem proponuje pojechać i ją sprawdzić pod kątem pracy - widziałem już wiele rzeczy i nawet tu na forum, które po zakupie wymagała "modernizacji". Następną sprawą jest złącze usb. W mojej praktyce nigdy to nie działało prawidłowo. Zawsze było coś nie tak. Bardzo często po włączeniu maszyny i komputera trzeba było konfigurować port usb - ale to jak pisałem wyżej z mojej praktyki. Co do zapotrzebowania to ja tak w ten sposób bym nie podchodził. Czas frezowania zestawy frontów meblowych nie jest uzależniony od rodzaju maszyny tylko od skomplikowanie frontów. Jedne fronty robi się na dwa przejazdy inne np na 20 przejazdów a później dodatkowo jeszcze wykańcza i tu nie ważne jest czy fronty idą do oklejania bądź malowania - są tez takie które tylko się wycina piłą.

robert


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

Re: Frezarka cnc

#3

Post napisał: bubels » 13 maja 2018, 10:32

Maszynka ciekawa schludna i w dobrej cenie.

Wady:
- Dwa silniki napędu bramy być może synchronizowane mechanicznie. Jeśli tak nie jest będziesz często borykał się z brakiem kąta 90 stopni między xy. (Wystarczy trącić bramę na rozłączonym napędzie i problem gotowy).
Musisz o to zapytać twórcę.

- Listwa zębata skierowana jest zębami ku górze. Nie dopuszczalne na stolarni bo wszędzie osadza się pył. Osadzi się też na listwie i wymiesza się ze smarem. Wpłynie to negatywnie na jakość pracy maszyny. A jeśli spadnie tam większy wiór ?
Apeluje o wpisywanie lokalizacji w profil! Czasem okazuje się że mieszkamy po sąsiedzku. Jako pasjonaci, hobbyści możemy sobie pomóc nie tylko anonimowo przez forum....


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Frezarka cnc

#4

Post napisał: lajosz » 13 maja 2018, 16:10

@Wiwi02

To ma być maszyna do drewna, a konstrukcja na wałkach niczym nie zabezpieczonych przed kurzem, czyli bardzo duże prawdopodobieństwo , że łożyska dość szybko zatka kurz i ..... po ptakach.
Moim zdaniem, o wiele lepsze są prowadnice liniowe zamiast wałków.

Tak czy siak, jeśli to ma być zakup maszyny w celach edukacyjnych i do ogólnie pojętej nauki, to ..... polecam.
Natomiast jeśli chcesz na tym zarabiać, to .... odradzam.


stefanbatory
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 09 gru 2012, 09:40
Lokalizacja: Konin

Re: Frezarka cnc

#5

Post napisał: stefanbatory » 15 maja 2018, 00:06

Sam rozglądam się za czymś podobnym. Może niekonieczne się nadaje do pracy 24 h na dobę na 3 zmiany, ale te 8 h na dobę myślę ze niezłą produkcję można na niej ogarnąć przy materiałach drewnopochodnych.. cena całkiem atrakcyjna w porównaniu z innymi maszynami o takich możliwościach. USB to tez ogromna zaleta bo można wysterować ją z każdego komputera domowego = brak dodatkowych wydatków. No i wygląda całkiem do ludzi a nie jak inne wytwory bujnej wyobraźni samozwańczych konstruktorów które są oferowane na portalach aukcyjnych. Cena poniżej 20000 też wydaje się uczciwa. Jedna malutka wada - przydałoby się trochę większe pole obróbcze, np Y:2000mm X:1500mm, ale widzę że jest możliwość zamówienia większej.
PCBmania :)


stefanbatory
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 09 gru 2012, 09:40
Lokalizacja: Konin

Re: Frezarka cnc

#6

Post napisał: stefanbatory » 16 maja 2018, 13:23

Hmm.. rejestracja na forum 2 godziny temu... Z polskimi Señorami z którymi miałem styczność do tej pory (3 czerwone, w tym jeden modernizowałem na inne sterowanie) była o tyle dziwna sprawa, że były konstrukcyjnie zadziwiająco podobne do produktów wprost "od majfrenda z alibaby", no może poza kolorem, naklejkami i wtyczką zasilającą. Ale może to przypadek... Który model plotera kolega ma na myśli? Bo sam nadal szukam czegoś dla siebie w rozsądnej cenie, jednak z większym polem roboczym niż ten z olx w tym wątku.
PCBmania :)


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Frezarka cnc

#7

Post napisał: lajosz » 16 maja 2018, 18:00

stefanbatory pisze:
16 maja 2018, 13:23
były konstrukcyjnie zadziwiająco podobne do produktów wprost "od majfrenda z alibaby", no może poza kolorem, naklejkami i wtyczką zasilającą.
To nie przypadek tylko ..... norma.
Ta firma (Seron) zaczynała jako sprzedawcy zwykłych ploterów drukujących.
Ktoś u nich wpadł na pomysł sprowadzania maszyn wprost z Chin i ..... poszło.

Skąd to wiem ?

Otóż właśnie w początkach ich (Seron-a) działalności na rynku CNC, czyli sprowadzania chińczyków, mój kolega szukał (niedrogiej) maszyny która pomogłaby przy produkcji schodów i kupił Seron-a właśnie od nich.
Była to jedna z pierwszych maszyn jakie sprowadzili do Polski.
Wszystko od A do Z było chińskie, a panowie którzy ją przywieźli i którzy mieli pomóc w rozruchu, mieli bardzo, bardzo blade pojęcie o czymkolwiek.

Nie wiem jak jest dzisiaj, ale ... coś mi się zdaje, że niewiele się zmieniło, czyli nadal są to po prostu chińczyki, no .... może tylko nieco lepsze niż 7-8 lat temu.

Ja nie twierdzę, że to złe maszyny, bo kolega (przynajmniej na początku) był nie tyle zadowolony, co nie zauważał zbyt wielu mankamentów.
Pomagałem koledze na początku przy oprogramowaniu (CAM) i ogólnie przygotowywaniu G-Codów, bo wtedy pracowałem na centrum przemysłowym do drewna przez jakieś 8 lat.
Napiszę tylko, że kultura pracy tego chińczyka (nowego przecież) bardzo, bardzo mocno odbiegała od kilkuletniego centrum obróbczego pracującego non-stop przez 3 zmiany.


Autor tematu
Wiwi02
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2018, 22:13

Re: Frezarka cnc

#8

Post napisał: Wiwi02 » 16 maja 2018, 19:36

Dziękuję za ciekawe sugestie,powoli otwieram oczy jak i na co zwrócić uwagę,oczywiście proszę o kolejne podpowiedzi może jakieś konkretne modele z aukcji internetowych?..i jeszcze jedno moje spostrzeżenie zniknął jeden post użytkownika 'promujący frezarkę firmy seron .przypadek?


Seron_96
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2018, 12:52

Re: Frezarka cnc

#9

Post napisał: Seron_96 » 18 maja 2018, 13:04

Witam forumowiczów!
Kłania się przedstawiciel SERON

W początkach swojej działalności, tak jak kolega wyżej pisał - sprowadzaliśmy i sprzedawaliśmy maszyny z Chin. Doświadczenie i wiedza na temat maszyn CNC rosła, a co za tym idzie zaczęliśmy być coraz mniej zadowoleni z jakości maszyn z importu. Dlatego od kilku lat produkcja naszych maszyn odbywa się w Polsce. Zapraszamy do wizyty w Stalowej Woli, gdzie jest siedziba firmy by zobaczyć jak wygląda każdy etap produkcji. Dla tych którzy nie mają czasu na odwiedziny naszej firmy stworzyliśmy krótki film który przedstawia naszą firmę, zapraszam do obejrzenia:
Pozdrawiam!


johnycnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2015, 14:57
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Frezarka cnc

#10

Post napisał: johnycnc » 05 lip 2018, 10:34

Zrób sobie objazdówkę po firmach które bierzesz pod uwagę. To co zobaczysz na miejscu da Ci odpowiedź na większość pytań. Takie ocenianie dzisiejszych maszyn na podstawie tego co było 7-8 lat temu to nieporozumienie. Jeśli maszyna będzie robić fronty, to pomyśl o stole podciśnieniowym i elektrowrzecionie z automatyczną wymianą narzędzi. Nie patrz też tylko przez pryzmat ceny zakupu, bo to co zaoszczędzisz przy zakupie kilka razy oddasz przy serwisie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”