Laser Bystronic Bystar 3500

Cięcie dokładnych detali w blaszce 1mm

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów
Awatar użytkownika

Autor tematu
DaRo79
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2009, 19:46
Lokalizacja: Zakrzewo
Kontakt:

Laser Bystronic Bystar 3500

#1

Post napisał: DaRo79 » 18 kwie 2018, 06:59

Witam kolegów forumowiczów - nie często piszę na forum więc proszę mi wybaczyć jeśli temat nie w tym dziale.
Ale do sedna: Posiadamy w firmie 3 lasery Bystronica - o różnych mocach -1500,2500 i 3500.
Generalnie ja zajmuję się rysowaniem w cad-ie i potem w bysoft6 przygotowuję detale do palenia.
Dostaliśmy ostatnio do wykonania pamiątkę na rocznicę założenia lokalnej jednostki OSP. I pojawił się problem - mianowicie miało to być w miarę małe. Narysowałem projekt i dałem do wykonania próbkę - wyszło koszmarnie (nawet teraz tego nie mam bo wywaliłem w złom) Operatorzy poinformowali mnie że mam za małe przerwy pomiędzy literkami itp. Poprzerabiałem rysunek zwiększając te przerwy oraz pousuwałem większość drobnych detali tak żeby było jak najłatwiej dla nich do palenia. Niestety druga próba także nie jest zadowalająca - też się nadaje w złom. W międzyczasie kolega przywiózł mi pamiątkę paloną kilka lat temu na zawody wędkarskie w innej firmie. Aż nie mogłem uwierzyć że to też było palone laserem...
Dołączam zdjęcia - proszę doradźcie jak ustawić laser - na jakie parametry zwrócić uwagę - jeśli potrzebne jakieś informacje proszę napisać - dowiem się. Na dzień dzisiejszy wiem niewiele - głowica 5" - dysza 8 - blacha s235 1mm - gaz - tlen.

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika

Autor tematu
DaRo79
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2009, 19:46
Lokalizacja: Zakrzewo
Kontakt:

Re: Laser Bystronic Bystar 3500

#2

Post napisał: DaRo79 » 23 kwie 2018, 07:35

Witam - problem rozwiązany - nie miałem czasu zaktualizować posta na forum. Doszliśmy do tego aby spróbować azotem. Dodatkowo problemem okazała się być blacha - lepsza by była nierdzewka a nie s235.
Ale dziękuję za chęć pomocy. Pozdrawiam. Temat do zamknięcia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”