Przygotówka


Autor tematu
gregor_1973
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2014, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Przygotówka

#1

Post napisał: gregor_1973 » 25 mar 2018, 23:16

Witam. Nurtuje mnie pewien drobiazg tzn. problem przygotówki. Pracowałem w solidcamie wersja 2017 i nie było problemów zawsze po ustawieniu bazy, okresleniu przygotówki (prostopadłościan) mogłem w zakładce(w drzewku) cad solidworksa ukryć ją lub pokazać gdy była taka potrzeba. Teraz pracuje na wersji 2016 i po określeniu bazy i przygotówki po zatwierdzeniu wszystkiego przygotówka (prostopadłościan)zostaje ukryta i nie mogę nigdzie odszukać gdzie mogę ją włączyć po przejsciu do cad-a brakuje mi tej zakładki co była w (solidam2017) (włączenie przygotówki przydaje się niekiedy do rysowania granic do obróbki) oczywiście oszukam to w innym sposób ale czy to sprawka tego że teraz pracuje na starszej wersji i w niej tak jest, czy jest gdzieś zakładka gdzie to można włączyć. Szukałem w ustawieniach Cam ale bez efektu. Jeżeli ktoś może coś poradzić to byłbym wdzięczny.
Jeszcze jeden problem. Czy czas obróbki który jest pokazywany podczas symulacji ma jakieś ustawienia. Na symulacji (solidcam 2016)pokazuje np ok 7godzin obróbki a rzeczywisty czas obróbki na tych samych parametrach to ok 2.5 godziny. Program jest legalny firma do której przeszedłem nie wykupiła obsługi serwisowej i dlatego zostali przy wersji 2016. W wersji 2017(poprzednia firma) nie było takich problemów wszystko ładnie się zgadzało symulacja z rzeczywistym czasem.


Z góry dziękuję za wszelkie informacje.Pozdr



Wróć do „SolidCAM”