cięcie forniru brzoza 0,6mm na techsol 3050 60watt

przy cięciu formiru 0,6mm brzoza mam albo nie przecięte krawędzie albo przepalone i zwęglone.

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
kultowezegarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, 18:58

cięcie forniru brzoza 0,6mm na techsol 3050 60watt

#1

Post napisał: kultowezegarki » 20 mar 2018, 00:32

Witam. Od pewnego czasu próbuję wyciąć w fornirze brzozowym modelarskim tarczę zegarka o średnicy 43mm. no i nie umiem dopasować parametrów. czy może ma ktoś doświadczenie z cieciem podobnego materiału ? mnie wychodzi albo mocno okopcone i spalone albo nie docięte i zawsze jakby za szeroka plamka cięcia.
robiłem różne próby i najlepszy efekt wyszedł na prędkość 25 a moc 27 ale dobrze też wyszło prędkość 15 a moc 5. Wyposażenie lasera standard, laser nowy.




banmar
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 09 mar 2008, 21:00
Lokalizacja: Myszków

Re: cięcie forniru brzoza 0,6mm na techsol 3050 60watt

#2

Post napisał: banmar » 20 mar 2018, 07:57

60 W i nie przetnie?
albo masz do kitu ten laser albo zle jest skalibrowany.
Szybkość jest za mała,musisz przecinać z szybkością min. 180, mniej niż 160 bedzie palić
jeżeli nie chcesz okopceń to naklej taśme papierową przed cięciem.
Ja mam 6W laser i przecinam sklejkę 3mm z szybkością 240

Awatar użytkownika

abyss
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 503
Rejestracja: 06 maja 2005, 23:13
Lokalizacja: Irlandia

Re: cięcie forniru brzoza 0,6mm na techsol 3050 60watt

#3

Post napisał: abyss » 20 mar 2018, 10:05

Może byście panowie chociaż podawali jednostki (prędkości)? Pierwszy zdaje się w mm/s a drugi mm/min.

Banmar: on przecina, ale ma okopcenia. Kwestia jak mocne, ale to trudno określić bez porównania próbek.

Kultowezegarki: Użyj silniejszego nadmuchu air assist. Brzoza powinna się ciąć bez mocnych przebarwień, porównywałem z nią trochę gatunków jak olcha, jesion, buk - i jest zdecydowanie najjaśniejsza po cięci, ale zawsze śladowo ciemniejsza od surowego materiału.


Autor tematu
kultowezegarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, 18:58

Re: cięcie forniru brzoza 0,6mm na techsol 3050 60watt

#4

Post napisał: kultowezegarki » 21 mar 2018, 21:08

abyss pisze:
20 mar 2018, 10:05
Może byście panowie chociaż podawali jednostki (prędkości)? Pierwszy zdaje się w mm/s a drugi mm/min.

Banmar: on przecina, ale ma okopcenia. Kwestia jak mocne, ale to trudno określić bez porównania próbek.

Kultowezegarki: Użyj silniejszego nadmuchu air assist. Brzoza powinna się ciąć bez mocnych przebarwień, porównywałem z nią trochę gatunków jak olcha, jesion, buk - i jest zdecydowanie najjaśniejsza po cięci, ale zawsze śladowo ciemniejsza od surowego materiału.
Witam
Techsol 3050 współpracuje z LaserCut 5,3 i w opcji ciecia nie ma informacji o tym czy prędkość jest mm/s czy w innej. wpisuje to samo dotyczy parametru mocy. z użyciem nadmuchu jest też problem bo zamontowana jest standardowa pompa powietrza której z poziomu oprogramowania LaserCut nie da się sterować. Musiałbym zainwestować w porządny kompresor a to są dodatkowe koszty i nie wiem czy osiągnę odpowiedni efekt na tej maszynie. Ten AirCompressor ma Output 200l/min to chyba napewno za mało. wcześniej robiłem próby w Gliwicach i tam Klient znał się na tym co robi i laser maił opanowany. Z tego co pamiętam też coś regulował z nadmuchem.
Ale tarczę wyciął perfekcyjnie.

Dodane 4 minuty 25 sekundy:
banmar pisze:
20 mar 2018, 07:57
60 W i nie przetnie?
albo masz do kitu ten laser albo zle jest skalibrowany.
Szybkość jest za mała,musisz przecinać z szybkością min. 180, mniej niż 160 bedzie palić
jeżeli nie chcesz okopceń to naklej taśme papierową przed cięciem.
Ja mam 6W laser i przecinam sklejkę 3mm z szybkością 240
Tnie że aż huczy. problem z tym iż mocno przepala i zwęgla albo nie docina. teraz popróbuję z prędkością 180 i pozmieniam moc. do tej pory próbowałem ciąć z prędkościami do do 25. dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”