Zakup drukarki

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
Laki_88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:16
Lokalizacja: Mielec

Zakup drukarki

#1

Post napisał: Laki_88 » 29 mar 2017, 17:08

Witam. Zamierzam kupić drukarkę firmy 3DKreator ale nigdzie nie mogę znaleźć jakichś opini na ich temat (prócz jednej na komputroniku która wyglada podejrzanie). Ktoś miał styczność? Czy za 8,5k idzie kupić coś sensowniejszego?



Tagi:


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#2

Post napisał: pltmaxnc » 29 mar 2017, 18:25

Zajrzyj na stronę
http://centrumdruku3d.pl/category/informacje/
jest tam przewodnik , pomaga wybrać.


kubomanik
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:13
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: kubomanik » 02 kwie 2017, 10:45

Witaj


W mojej firmie używamy drukarki o którą pytasz. Napiszę tak:

drukarka jest dość mocno eksploatowana. Bywało tak że chodziła 24h/dobę 5 - 6 dni w tygodniu. Jakość wydruków jest ok. Porównując do Zorttraxa troszkę gorsza ale może dlatego że nie bawiliśmy się w znajdowanie najlepszych ustawień. Ogólnie drukarkę w tej cenie oceniam pozytywnie. Do plusów należą np:

Druk w zamkniętej komorze
Dziurkowany stół który mocno utrudnia odklejanie się wydruków w trakcie drukowania ( co nie oznacza że się to nie zdarza jeśli parametry druku są złe )
Drukarka jest dość sztywna.
Materiały można kupować z rynku - nie są przypisane do drukarki.
Serwis reaguje szybko w razie usterki/ usterek...

Co do wad:
Stół.. Łatwy do uszkodzenia. Jeśli parametry druku są złe tzn warstwa która przylega do stołu za mocno się przyklei do stołu ciężko oderwać wydruk od stołu przez co łatwo można go uszkodzić odklejając wydruk.

Drukarka którą dostaliśmy z początku miała nie niedostrojoną geometrię . Tzn osie nie przecinały się pod kątem prostym. Wydruki były krzywe. Usterkę szybko naprawiono.

Kable do głowicy . Po jakimś czasie od pracy i zmęczenia przestały przewodzić. ( Kable podobno w tych teraz produkowanych drukarkach są od innego dostawcy i ta wada ma się już nie powtórzyć )

Stół dość długo się nagrzewa do 110 stopni.

Gałka po jakimś czasie - nie jest precyzyjna i ciężko poruszać się po menu

Biorąc pod uwagę cenę oraz ilość dobrze wykonanych wydruków - polecam drukarkę, ale zachęcam do skorzystania ze szkolenia jeśli nie ma się doświadczenia z drukiem 3d by uniknąć kłopotów z parametrami.

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

#4

Post napisał: bratanek65 » 02 kwie 2017, 12:41

Każdy robi jak uważa. W/g mnie drukarki tej klasy (również Zortrax i podobne) nie są warte więcej niż 2,5-3k pln.
Przyrównując do motoryzacji to wciąż klasa Wartburga.
Gdybym potrzebował jakości lepszej niż daje mi chińczyk kupiony za 250 funtów to wolałbym poszukać używanej profesjonalnej drukarki jak Stratasys czy nawet Objet.
Jest ich coraz więcej i można upolować sprawną w cenie tych klepanych w Chinach wynalazków polskiej "myśli technicznej".
8,5k za to coś to takie stanie w rozkroku nad przepaścią. Kasa duża jak na zwykłą drukareczkę, jakość taka sama jak z dobrze zrobionego reprapa za 1k pln wsadzonego w pudełko.


Autor tematu
Laki_88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 118
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:16
Lokalizacja: Mielec

Re: Zakup drukarki

#5

Post napisał: Laki_88 » 20 sty 2018, 21:57

Odgrzewam kotleta.

Drukarkę kupiłem. Tylko, że używaną. Mam ją już kilka miesięcy i podrukowałem trochę przedmiotów, ale tak naprawdę to mało umiem. Obecnie robię remont w warsztacie i planuję ostrzej zabrać się za drukowanie.

Ogólnie drukarka jest dość fajna i w porównaniu z reprapem ominęło mnie wiele przygód. Stolik faktycznie z początku wydawał się utrapieniem, ale jak doszedłem do tego jakie parametry ustawiac to jest bajka. A uśmiech na twarzy wywołują opisy z klejem w sztyfcie lub taśmą...


premorepa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 201
Rejestracja: 02 kwie 2007, 17:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Zakup drukarki

#6

Post napisał: premorepa » 26 sty 2018, 22:44

Laki_88 pisze:A uśmiech na twarzy wywołują opisy z klejem w sztyfcie lub taśmą...


z poczatku uzywalem tylko PLA, nie bylo problemow na szklanym stole, po przejsciu na na PETG od DD, drukowanie to byla masakra, co drugi wydruk niszczyl szklo...

Az gdzies doczytalem o dymofixie, od tej pory bajka, psikam i nic sie nie dzieje, co 10'nty wydruk czyszcze do zera, a tak tylko uzupelniam co brakuje... polecam ( do PETG :) napewno :) )


Tomasz_K
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 25 kwie 2012, 15:58
Lokalizacja: ok. Rybnika

Re: Zakup drukarki

#7

Post napisał: Tomasz_K » 19 mar 2018, 20:46

premorepa pisze:
26 sty 2018, 22:44
Laki_88 pisze:A uśmiech na twarzy wywołują opisy z klejem w sztyfcie lub taśmą...


z poczatku uzywalem tylko PLA, nie bylo problemow na szklanym stole, po przejsciu na na PETG od DD, drukowanie to byla masakra, co drugi wydruk niszczyl szklo...

Az gdzies doczytalem o dymofixie, od tej pory bajka, psikam i nic sie nie dzieje, co 10'nty wydruk czyszcze do zera, a tak tylko uzupelniam co brakuje... polecam ( do PETG :) napewno :) )
Witam
Na jakiej temperaturze stołu drukujesz ?
Pytam bo Dimafix "luzuje" wydruk już przy temperaturze około 60C.

Pozdrawiam
Tomasz

PS.
A jak tak paterzę na wydruki "profesjonalne" i takie drukowane np. na Hypercube to naprawdę różnicy nie widzę.
Hypercube można poskładać za około 2500zł.


premorepa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 201
Rejestracja: 02 kwie 2007, 17:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Zakup drukarki

#8

Post napisał: premorepa » 20 mar 2018, 00:17

Petg na 80 stopni, u mnie udchodzi przy ok 40-45, wczesniej niszcze wydruk ptzy probie oderwania ...

Awatar użytkownika

Mati896
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2017, 13:35
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Re: Zakup drukarki

#9

Post napisał: Mati896 » 04 maja 2018, 09:00

Teraz już te drukarki 3D są dość wydajne, chociaż powiem szczerze, że koszt drukowania mały nie jest.


premorepa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 201
Rejestracja: 02 kwie 2007, 17:13
Lokalizacja: Gorzów

Re: Zakup drukarki

#10

Post napisał: premorepa » 10 maja 2018, 00:05

Eee nie przesadzaj, jakakolwiek pbudowa do rasberry tudziez podobnych wynalazkow wychodzi po kosztach sporo taniej...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”