Najtańsza nowa maszyna CNC do wycinania małych elementów

Nie Chińczyk

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
hincza
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, 14:17

Najtańsza nowa maszyna CNC do wycinania małych elementów

#1

Post napisał: hincza » 19 mar 2018, 15:07

Witam,

Szukam dla siebie pierwszej maszyny CNC do obróbki drewna. Będę wycinał małe elementy do 25cm (zdjęcia), prosta forma - kwadrat, osmiomkąt, kilka dziur o rózniej średnicy w tym jeden otwór pod kątem ( na czerwono). Nie potrzebuję dużej dokładności do 0.1 mm jest dla mnie wystarczająca. Obecnie elementy wycinane są na centrum rover biesse. Dla siebie szukam czegoś możliwie najtańszego ale i trwałego. Budżet bez znaczenia, jednak musi to być maszyna nowa. Myślałem nad jakimś ploterem frezującym, lecz tutaj problemem jest brak magazynku na narzędzia i wiercenie pod kątem (agregat?). Pole robocze - wiadomo im większe tym wiecej elementów na raz wykonam, jednak nie planuję produkcji przemysłowej. Obłożenie maszyny ~1h/ dzień.

Co polecicie ?

Z góry dziękuję
Załączniki
20180319_110007.jpg
20180319_110246.jpg
20180319_110309.jpg




strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najtańsza nowa maszyna CNC do wycinania małych elementów

#2

Post napisał: strikexp » 19 mar 2018, 15:51

Zbudować własna frezarkę z wypalanej blach i skręcaną na śruby. Do tego chińskie wrzeciono lub np z frezarki ręcznej bawaria.
Niegłupie jest też przerobienie ZX7016, roboty znacznie mniej i masz czym robić. Przy odrobinie chęci wyjdzie Cię taka frezarka 3000zł, będzie robiła do 0,05mm i da radę nawet stal skrobać.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Najtańsza nowa maszyna CNC do wycinania małych elementów

#3

Post napisał: Petroholic » 19 mar 2018, 16:38

A ten otwór pod kątem jest pod stałym kątem czy w różnych elementach różny kąt? Jeśli stały to łatwo można to załatwić na frezarce/ploterze 3D tylko zrobić mocowanie odpowiednie i tyle... Ważne żeby stół był wystarczająco duży żeby zmieścić mocowanie płaskie i skośne obok siebie to pójdzie łatwiej :) Jedna przekładka = jeden element na gotowo bez ściągania mocowania i kombinowania z ustawianiem baz...


rodzyn
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 79
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:48
Lokalizacja: Polska

Re: Najtańsza nowa maszyna CNC do wycinania małych elementów

#4

Post napisał: rodzyn » 19 mar 2018, 19:01

Szukasz czegoś gotowego czy budowanego na zamówienie? Trochę mało informacji ale ja bym to zrobił tak:
Mały ploter frezujący, część pola roboczego normalna do wycinania kształtów i frezowania równolegle do Z, a na części pola roboczego na stałe zamontowana oś obrotowa w formie uchylnego stolika. Do tego 2 wrzeciona (albo więcej jeśli trzeba), jedno do frezowania kształtów grubszym frezem, drugie do wiercenia i frezowania mniejszych kształtów.
W jednym cyklu frezarka wycina np: 5 elementów z formatki i wierci 5 wcześniej wyciętych i założonych na stolik uchylny.
Do tego jakieś fajne mocowanie pneumatyczne.


Autor tematu
hincza
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, 14:17

Re: Najtańsza nowa maszyna CNC do wycinania małych elementów

#5

Post napisał: hincza » 22 kwie 2018, 13:03

Interesuje mnie tylko gotowa konstrukcja, najlepiej z serwisem w Polsce. Ogarnąłem trochę temat, popytalem różnych firm o wyceny i dalej nie za bardzo wiem co kupić. Najlepszym ale i najdroższym rozwiązaniem jest ploter z magazynkiem na narzedzia i uchylnym wrzecionem. Dało by mi to już naprawdę duże możliwości, w szczególności że ojciec ma małą firmę stolarska, gdzie maszyna znalazła by również zastosowanie. Drugim rozwiązaniem jest pójście w stronę ekonomiczną i kupno zwykłego prostego plotera, który powinien sobie bez problemu poradzić z wycinaniem interesujących mnie elementów a po roku, dwóch kiedy już faktycznie będę wiedział co docelowo mnie interesuje sprzedać go i kupić jakieś 4, 5 cio osiowe centrum. Mam również ofertę kupna centrum biesse rover A 3.30 za około 130 tyś. I tak się zastanawiam nad przewagą stołu z systemem belkowym, a stołem podcisnieniowym, bo w podobnej cenie miałbym nowy ploter z magazynkiem i uchylnym wrzecionem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”