Co jest źle na załączonych rysunkach?

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co jest źle na załączonych rysunkach?

#11

Post napisał: CFA » 27 lut 2018, 20:49

Rebel pisze:
26 lut 2018, 20:55
O rysunku nie mam pojęcia. - Prowadzący nie wytłumaczy nic.
Ale to chyba jakiś techniczny kierunek?
Skąd jesteś?



Awatar użytkownika

Adam_Blayer
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Co jest źle na załączonych rysunkach?

#12

Post napisał: Adam_Blayer » 01 mar 2018, 21:51

FTW pisze:
26 lut 2018, 20:59
T. Dobrzański - Rysunek Techniczny Maszynowy
Tu kolega napisał wszystko. Zainwestuj w kanon literatury albo grzeb po internecie za odpowiedziami, bo tu trzeba pracy od samych podstaw.

Nie zrozum mnie źle. Ludzie tutaj pomogą, gdy ktoś się zatnie w jakimś miejscu albo ma problem z tym czy tamtym, ale u Ciebie (i wielu innych przypadkach również) jest kwestia typu "napisałem coś po włosku do dziewczyny a ona się śmieje, powiedzcie co napisałem źle?", a Ty ten język znasz z internetowego translatora.

Myślę, że powinieneś szukać takich książek jak Dobrzańskiego lub stron www, gdzie jest to wytłumaczone. To nie jest wiedza tajemna, ale gdy pińsetna osoba pyta o podstawy podstaw, to witki opadają.
Elektryka, Mechanika, Automatyka, ABB, PLC, Hydraulika, Pneumatyka, CAD 2D/3D bryła/powierzchnia, Części zamienne. - kontakt na PW. Czasem przydatna cierpliwość.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Re: Co jest źle na załączonych rysunkach?

#13

Post napisał: InzSpawalnik » 03 mar 2018, 08:42

Moja rada taka:
1. Robiac wymiary mysl po co one sa.
2. Potrzebujesz zawsze wymiary calkowite - po to zeby dobrac material ktory jest potrzebny do wykonania takiej czesci a takze policzyc zuzycie materialu - chociarzby do wyceny.
3. Kazdy z elementow rysunku - wyciecie, otwor itp - kazdy z nich ma dwa parametry - polozenie i rozmiar/ksztalt. Te parametry musisz jednoznacznie pokazac na rysunku.
4. Polozenie elementu rysunku powinienes wyznaczac od tej samej krawedzi - te krawedz nazywa sie krawedzia bazowa. Od niej wszystkie wymiary. Ta krawedz jest pozniej na fabryce uzywana zeby odmierzac przy produkcji polozenia. W ten sposob minimalizuje sie blad.
5. W google jest miliard przykladow dobrych rysunkow, moze warto wejsc w google i popatrzec zanim sie spedzi dwa trzy dni roboty i wszystko na nic ?
6. Ksztalt literek jest okreslany pismem technicznym - warto sie zapoznac i chociarz sprobowac go uzywac. Nadaje rysunkowi szlachetnego wygladu, podwyzsza jego wartosc.


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Co jest źle na załączonych rysunkach?

#14

Post napisał: Andrzej 40 » 04 mar 2018, 00:05

Śrub i nakrętek się nie wymiaruje jeśli są znormalizowane! Podajemy M lub M xn jeżeli drobnozwojowa i eto wsio.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”