na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#41

Post napisał: strikexp » 03 mar 2018, 00:53

Może 30% to dobry zwrot dla Was, ale nie dla poważnych biznesmenów. Sam też bym się cieszył jakby mi się 30% na czysto zwróciło po roku.
Ale wierzcie mi, widziałem normalne biznesy ze stopą zwrotu na poziomie 100%. Ale to takiej kasy nie robi się na czymś gdzie jest konkurencja (albo się tą konkurencję eliminuje/blokuje).
Niestety robienie takiej kasy wymaga i znajomości i przynajmniej kilkuset tysięcy złotych w gotówce. A często nawet ponad milion.




mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#42

Post napisał: mc2kwacz » 03 mar 2018, 02:14

Poważny biznes nie zaczyna się od kilkuset tysięcy ani nawet od miliona, tylko co najmniej jeszcze jedno zero na końcu. Milion to kosztuje zwykły mały dom pod Warszawą albo troszkę większe zwykłe mieszkanie w Warszawie. A masz pojęcie ilu ludzi dysponuje takim dodatkowym (możliwym do spieniężenia) domem albo mieszkaniem? Cała armia.
To są żadne pieniądze na "poważny" biznes. 15 lat temu do otworzenia budy McDonalda trzeba było mieć minimum milion, ale dolarów. Plus oczywiście teren :)
Ile kosztuje JEDNA NOWA tokarka CNC? taka w miarę, w miarę, z paroma obrotowymi narzędziami?


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#43

Post napisał: upanie » 03 mar 2018, 04:54

O kurcze, paręnaście godzin mnie nie było a tu taka dyskusja.
Jak ktoś choć próbował produkować i sprzedawać cokolwiek, to wie ile się z tym wiąże pieniędzy i czasu.
Nawet gdyby finalny produkt składać ze 100% podzespołów to i tak jest jeszcze mnóstwo pracy, pieniędzy i czasu aby taki produkt "obsłużyć" od A do Z. A to oznacza również podatki.
Nawet taki Cormak czy inny importer chińczyków musi sporo kasy wyłożyć lokalnie aby biznes się kręcił a więc i podatków stosownie zapłaci on, kontrahenci, pracownicy.
"Biznesy", o których pisze strikexp, istnieją ale to są wyjątki i bazują na różnych mechanizmach ale nie na produkcji.
czilałt...


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#44

Post napisał: InzSpawalnik » 03 mar 2018, 09:40

StrikeXP : poniewaz napisales wyssane z palce informacje o ilosci producentow silnikow w Polsce to jestem zmuszony Cie sprostowac.

W Polsce mamy conajmniej ( z tego co wiem ja ) kilka fabryk produkujacych silniki, a poniewaz liderem na Europe nie jestesmy wiec smiem twierdzic ze takowych producentow jest nie kilka ale kilkanascie conajmniej.

Rodzimi producenci ( "Rodzimi" ) - szczerze mowiac w gospodarce taka jak jest obecnie na swiecie zaciera sie juz kompletnie ta "rodzimosc" - np.: koncern Honeywell - amerykanie, produkuja we francji, podzespoly kupuja od niemcow ktorych podwykonawca sa polacy, sprzedaja w Polsce. Glownym czlowiekiem w Honeywellu ( CEO ) jest amerykanin polskiego pochodzenia ( Zarabia 11 milionow dolarow na rok ).

Silniki ( badz ich znaczaca czesc ) produkowane w Polsce:
- MTU ( silniki turbow. ) - Rzeszow
- MTU - Stargard
- ROYCE ROYCE,
- HAMILTON ( Rzeszow ) - silniki dla BOIENG,
- TOYOTA ( Walbrzych i Laskowice ) - 2 fabryki
- VOLKSWAGEN ( Polkowice ),
- ISPOL ( Tychy ),
- FIAT POWERTRAIN ( Bielsko Biala ),
- ANDORIA ( Andrychow ),
- MERCEDES ( Jawor )
- WZMot ( Poznan ) - silniki dla wojska
- LUFTHANSA - Sroda Slaska


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#45

Post napisał: strikexp » 03 mar 2018, 10:13

Ale przecież Toyota czy Volkswagen itp to nie są Polskie firmy. My tylko robimy podwykonawstwo, a główny zysk zgarnia firma która sprzedaje te silniki.
Z WZMot być może masz rację, o ile nie produkują kopi zagranicznych silników na zasadzie licencji. Bo wtedy muszą płacić za to duże pieniądze.
Ale jak sam piszesz to są silniki dla wojska. Gdzie nieważna jest ekologia, ale moc i niezawodność. Zupełnie inny produkt niż silniki do aut na rynek cywilny.
A Lufthansa to nie są przypadkiem silniki odrzutowe ? :D

A te biznesy ze zwrotem rzędu 100% rocznie to oczywiście wyjątki. Dobry biznes na ogół ma zwrot znacznie mniejszy, ale też większy niż 30%, bo to jest już uznawane za mało opłacalne. W ten sposób ludzie zarabiają miliony i jeszcze po drodze połowę z tego wydają.
Inna sprawa że takie ekstra biznesy często bankrutują, za to mała część faktycznie się zwraca i to z dużym zyskiem.
Co do kapitału to jest to temat rzeka. Do zbudowania i uruchomienia dużej fabryki potrzeba tyle co w filmie którego link podałem, plus inflacja. Ale już np w mojej branży IT, jak się dobrze trafi to i za 100-200 tyś można uruchomić biznes z kosmicznym zwrotem po 2-3 latach. Ale to są z kolei inwestycje dużego ryzyka, 9 na 10 inwestycji nie przynosi zysku. Głównie zależy to czy się trafi, a właściwie trzeba mieć po prostu doświadczenie.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#46

Post napisał: upanie » 03 mar 2018, 10:34

ale też większy niż 30%, bo to jest już uznawane za mało opłacalne.
Kto tak uważa? 30% to jest zysk, który chciałaby mieć przygniatająca większość firm z całego świata.
czilałt...


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#47

Post napisał: strikexp » 03 mar 2018, 10:42

Tacy co mają miliony i inwestują w nowe firmy. Zauważ że po 10 latach działalności to i 30% dobre. Bo wkład własny już dawno się zwrócił i jest to czysty pieniądz.
A jak inwestujesz w coś nowego ze zwrotem 30%, to przecież tracisz te pieniądze na ponad 3 lata. Dopiero po tym czasie one się zwrócą i można mówić o jakimś zysku. A jest też ryzyko że biznes zbankrutuje i wcale tych pieniędzy nie odzyskasz. Dość częsty przypadek, ponieważ przez 3 lata może zdarzyć się cała lista rzeczy które doprowadzą do bankructwa (pożary, załamania rynku, oszustwa itd).


januszd
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 246
Rejestracja: 06 lip 2014, 13:37
Lokalizacja: łodzkie
Kontakt:

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#48

Post napisał: januszd » 03 mar 2018, 11:12

upanie pisze:
03 mar 2018, 10:34
ale też większy niż 30%, bo to jest już uznawane za mało opłacalne.
Kto tak uważa? 30% to jest zysk, który chciałaby mieć przygniatająca większość firm z całego świata.
Dokładnie. A stripex dalej swoje o mega biznesach na szybko. Za 300 tysięcy. Hihi

Ah ok widzę że kolega z branży IT... to trochę inna bajka...bo tu większość to ludzie od "normalnego" przemysłu... produkcja, wióry smar... robota...
A taki założy kopalnie kryptowaluty i jak mu wyjdzie to faktycznie można zbić kokosy ale to nieliczni mają szczęście na tą fale się załapać....

Mnie pociąga stworzenie aplikacji na telefon... Takiej co zarobi milion dolarów co najmniej.
Wydaje się to osiągalne.
Rzemieślnik Artysta


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 8
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#49

Post napisał: upanie » 03 mar 2018, 11:23

Kopanie bitcoinów i innych już się nie opłaca. W branży IT też cudów nie ma.
czilałt...


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: na polskim rynku dominuje sprzęt niemiecki ?

#50

Post napisał: strikexp » 03 mar 2018, 11:28

Chciałem zauważyć że 3 lata to nie szybko. A IT ma to do siebie, że jeśli dobrze się wkręcić to ma się styczność z przeróżnymi branżami ;)
Po prostu trzeba odróżnić inwestycję życia którą robi większość ludzi licząc na to że biznes w który inwestują będzie ich źródłem utrzymania. Od zwykłych inwestycji które robią rasowi biznesmeni, dla których wydanie miliona to jedynie zrobienie dużego przelewu.

No ale dla zwykłego zjadacza chleba co może zainwestować kilkadziesiąt tysięcy to i te 30% jest świetne. Cudów nie ma jak na rynku duża konkurencja, bo każdy musi za coś żyć albo i nawet kredyty spłacać.

BTW Kopanie bitcoinów nie opłaca się w Polsce bo energia elektryczna jest za droga. W Chinach kopią bez problemu, mają całe hale wypełnione tzw koparkami.
Miałem robić koparki na panelach słonecznych, ale to tak nie działa że kopiesz kiedy chcesz. Musi być ciągłość przy małej skali.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”