THC Proma wyłącza się w Mach3/Sheetcam

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
dharok123
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

THC Proma wyłącza się w Mach3/Sheetcam

#1

Post napisał: dharok123 » 01 lut 2018, 17:54

Witajcie,

Korzystam, z Macha3, Sheetcam TNG Development, detekcji materiału pływającą głowicą, THC Proma 150.

Pojawia się problem. Po wygenerowaniu G-Code TAP z Sheetcam po załadowaniu do Mach3 podczas cięcia ostatni zewnętrzny kontur jest cięty z rozłączonym THC. THC normalnie działa, lecz podejrzewam, że program go rozłącza.na czerwonych liniach z Sheetcama. Czy to problem ustawień w Sheetcamie, czy w Mach3?

Pozdrawiam




dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: THC Proma wyłącza się w Mach3/Sheetcam

#2

Post napisał: dudziak4 » 02 lut 2018, 07:03

Skąd to przypuszczenie że thc się rozłącza (po czym to wnosisz) dodaj jakiś zrzut ekranu kiedy problem się pojawia albo g-code w którym widzisz problem. Thc 150 z poziomu sheetcama nie ma możliwości rozłączyć ponieważ thc 150 nie posiada żadnego wejścia disable którym można by było to zrobić przykładowo my plasm już takie wejście posiada. Upatrywałbym jakiś problem z machem lecz na tą chwilę jest za mało szczegółów żeby coś doradzić.


Autor tematu
dharok123
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

Re: THC Proma wyłącza się w Mach3/Sheetcam

#3

Post napisał: dharok123 » 02 lut 2018, 20:33

dudziak4 pisze:
02 lut 2018, 07:03
Skąd to przypuszczenie że thc się rozłącza (po czym to wnosisz) dodaj jakiś zrzut ekranu kiedy problem się pojawia albo g-code w którym widzisz problem. Thc 150 z poziomu sheetcama nie ma możliwości rozłączyć ponieważ thc 150 nie posiada żadnego wejścia disable którym można by było to zrobić przykładowo my plasm już takie wejście posiada. Upatrywałbym jakiś problem z machem lecz na tą chwilę jest za mało szczegółów żeby coś doradzić.

Przepraszam za ten meksyk z nazewnictwem. Mam THC SD, tzn. ten model co idzie przez Probe i płytę główną. Problem mam nadzieję rozwiązałem.
Ten zewnętrzny element ma największą powierzchnię powiedzmy 1000mmx1000mm, a u mnie na przepalonym już ruszcie bywało że pomiędzy jednym rogiem blachy a drugim było 5mm różnicy. Gdy głowica mierzyła na wyższym rogu stwierdzała go jako punkt zero, gdy palnik leciał do drugiego rogu blacha się obniżała Mach3 nie puszczał poniżej zera i w tym był problem. Z poziomu plików zmienię zakres działania THC na powiedzmy -10mm i powinno wszystko działać.
Jeśli nie to zadbam o prosty ruszt i to też rozwiąże ten problem :)


Autor tematu
dharok123
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 3
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

Re: THC Proma wyłącza się w Mach3/Sheetcam

#4

Post napisał: dharok123 » 03 lut 2018, 11:51

W teorii wszystko działa. Gdy w Machu mam włączony THC to program rusza jedzie do miejsca wpalenia, odpala palnik i dalej nie rusza. Pewnie problem z M300?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”