Siemens 828D - ikona FTP nie istnieje - jak gryznąć temat IP

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
plexa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2012, 15:01
Lokalizacja: Skąd?
Kontakt:

Siemens 828D - ikona FTP nie istnieje - jak gryznąć temat IP

#1

Post napisał: plexa » 31 gru 2017, 17:25

Witam kolegów,

właśnie dotarła do nas maszyna z Siemens'em 828D, przyznam szczerze że po przyzwyczajeniu się do Synteca (wieloosiowego) patrzyłem trochę z oporem na ten system. Ale widze też parę zalet.

My we firmie nie używamy maszyn CNC jak standardowy operator. Nie są one programowane z panelu. Stąd konieczność szybkiego transferu soft'u przez FTP.

I tu pojawił się problem. Mimo wykupionej licensji na "network drive management option" nie mamy
ikony ftp w miejscu "PROGRAM MANAGER -> Ftp" tylko NC / CF / USB

moje pytanie jest takie: czy ktoś miał taki problem i skutecznie uruchomił FTP na takiej maszynce

z góry dziękuję za pomoc. próbuję przekonać się do tego sterowania, ale przyznam że producent wznosi się na wyżyny ignorancji w zakresie komunikacji. widziałem tu na forum kiedyś podobny wątek ale nie został rozwiązany.

i jeszcze uprzejma prośba: proszę nie kierować mnie do dokumentacji siemensa. Nie mamy na ekranie ikony opisującej ftp :) więc to na nic. Jak zatem zmienić istniejące ustawienia?

wygląda na to że maszyna posiada IP 192.168.1.3 (choć brak do niej dostępu przez ten IP)
w systemie podane są dwa ale przy eksporcie idzie to:

; section ID is for Windows compatibility and is ignored ;)
[LinuxBase]


; If ExternalIP is set, you can force the external Ethernet interface to use
; a fixed IP addr. etc instead of using DHCP
ExternalIP=192.168.1.3
ExternalNetMask=255.255.255.0
ExternalBroadcast=10.255.255.255
Gateway=-
Nameservers=- -
Hostname=
Domain=

FirewallOpenPorts="TCP/5900"

Z góry dzięki za pomoc.

Plexa




sssTOMEKsss
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 272
Rejestracja: 25 mar 2014, 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siemens 828D - ikona FTP nie istnieje - jak gryznąć temat IP

#2

Post napisał: sssTOMEKsss » 31 gru 2017, 19:04

mogę ci powiedzieć jak jest na 840D, sterowanie nieco nowsze ale może pomoże, więc połączenie z zew PC jest realizowane po przez wpierw ustawienie adresu ip. 192.168.0.1 w maszynie (menu->diagnostic-> strzałka w prawo-> bus tcp/ip -> tcp config-> i ustawiasz, a w PC 192.168.0.2 w połączeniu lokalnym, następnie kablem ethernetowym rj45 łączysz maszyne z PC i po chwili połączenie masz gotowe, powinna się podświetlić ikona EXT PC, znajduje się ona w menu-> program manager -> strzałka w prawo -> ext pc (piszę to z głowy wiec moge się troche mylić co to miejsca danego softkeya)


bronxno1
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 14 sty 2013, 17:35
Lokalizacja: Wadowice

Re: Siemens 828D - ikona FTP nie istnieje - jak gryznąć temat IP

#3

Post napisał: bronxno1 » 30 sty 2018, 19:34

Jeżeli to jest 828 to należy ustawić dodatkowo mapowanie folderu z dysku komputera. Ustawienia które podajecie to tylko ustawienie sieci. Połączenie ustawia się w menu uruchomienie. jak temat aktualny mogę pomóc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”