Drukarka laserowa monochromatyczna

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
siara_1984
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 17 sie 2015, 19:42

Drukarka laserowa monochromatyczna

#1

Post napisał: siara_1984 » 28 sty 2018, 14:26

Witam

Poszukuje drukarki laserowej do wydrukowania zaproszeń. Właściwie zaproszenia są wydrukowane tylko jest na nich zostawione puste miejsce do wydrukowania daty godziny i miejsca spotkania i oczywiście tę informacje mam wydrukować w kolorze czarnym więc drukarkę potrzebuje monochromatyczną. Ilość za jednym razem do druku około 1200 szt. Kolega zwrócił mi uwagę na to że laserówka inaczej się zachowuje jak drukuje na białym papierze a inaczej kiedy przez nią przechodzi już papier w jakimś kolorze i że może się grzać , ale nie wiem czy to jest prawda. Więc dlatego piszę ten post żeby ktoś doradził. Cena drukarki myślę +- 1000 zł , ważne żeby tonery później były stosunkowo nie drogie. Jeszcze jak by miała wifi to by było super.




rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Drukarka laserowa monochromatyczna

#2

Post napisał: rdarek » 28 sty 2018, 19:16

siara_1984 pisze:
28 sty 2018, 14:26
...........Właściwie zaproszenia są wydrukowane tylko jest na nich zostawione puste miejsce do wydrukowania daty godziny i miejsca spotkania i oczywiście tę informacje mam wydrukować w kolorze czarnym więc drukarkę potrzebuje monochromatyczną.
Kolorowa drukarka laserowa potrafi również drukować w kolorze czarnym, więc ten argument jest wg mnie najmniej ważny.
Ważniejsze są następujące założenia:
1. jaki jest format zaproszeń
2. w jakiej technice masz wydrukowane zaproszenia
3. czy zaproszenia będą już bigowane
4. rodzaj grubość materiału (papieru) na jakim są drukowane
5. ilość miejsca na wdrukowanie danych
6. sposób transportu materiału w drukarce którą chcesz kupić
7. koszty eksploatacyjne
siara_1984 pisze:
28 sty 2018, 14:26
Kolega zwrócił mi uwagę na to że laserówka inaczej się zachowuje jak drukuje na białym papierze a inaczej kiedy przez nią przechodzi już papier w jakimś kolorze i że może się grzać

Zkąd on ma takie informacje i czy wie jak działa drukarka laserowa?
W każdej drukarce laserowej tonery są utrwalane termicznie więc będzie się ona grzała bo inaczej się nie da.
Problemy mogą być dwa pierwszy drukarka do zastosowań domowych po wydrukowaniu np. 100-200 arkuszy będzie musiała przestygnąć i będzie drukowała wolniej niż drukarka do zastosowań przemysłowych. Drugi jest związany z punktem 2. z powyższej listy mianowicie jeśli zaproszenia są drukowane cyfrowo (laser) wdrukowanie w brew pozorom może niszczyć gotowy nadruk. Dodatkowe grzanie już utrwalonego toneru wcale nie zwiększy jego trwałości a wręcz może zaszkodzić.
siara_1984 pisze:
28 sty 2018, 14:26
Cena drukarki myślę +- 1000 zł , ważne żeby tonery później były stosunkowo nie drogie. Jeszcze jak by miała wifi to by było super.
Nie za wysokie wymagania :wink:
Uff ale się rozpisałem :mrgreen:


Autor tematu
siara_1984
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 17 sie 2015, 19:42

Re: Drukarka laserowa monochromatyczna

#3

Post napisał: siara_1984 » 29 sty 2018, 18:42

1. rozmiar zaproszeń wys 17 cm szer 23 cm
2. druk offsetowy
3. nie będą bigowane
4. 60 g
5. 7 cm na 7 cm

Na punkt 6 i 7 nie napisze bo po prostu nie wiem

Uważam że w zakupie i użytkowaniu drukarka monochromatyczna będzie tańsza dlatego jest to argument dość istotny i wiem że drukarka kolorowa również drukuje w kolorze czarnym :mrgreen:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Drukarka laserowa monochromatyczna

#4

Post napisał: jasiu... » 29 sty 2018, 19:27

Nadaje się do tego praktycznie każda drukarka. Oczywiście, w niektórych masz toner z chipem, inne umierają po wydrukowaniu określonej ilości kopii. Właśnie dlatego ja mam Brothera, bo ta firma tych sztuczek nie robi.

Musisz zdefiniować nietypowy rozmiar papieru i zrobić w edytorze dokument z ramką w odpowiednim miejscu, gdzie będziesz mógł wpisywać dane osób. W niektórych edytorach da się to zrobić automatycznie, z pliku z danymi. Tu jest filmik, jak to się robi w HP, ale w innych drukarkach definiujesz format papieru podobnie:

Nie powinno być żadnych problemów, po prostu zrób próbę, popraw, będzie dobrze. Przecież papier 60 gram nie powinien się blokować w drukarce.


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Drukarka laserowa monochromatyczna

#5

Post napisał: rdarek » 29 sty 2018, 19:29

siara_1984 pisze:
29 sty 2018, 18:42
1. rozmiar zaproszeń wys 17 cm szer 23 cm
2. druk offsetowy
3. nie będą bigowane
4. 60 g
5. 7 cm na 7 cm
No to coś się wyjaśniło i zagmatwało

Ad 1 Poniżej A4 więc wejdą do każdej drukarki
Ad 2 Druk offsetowy jeśli nie jest "świeży" nie stanowi problemu
Ad 3 Bigowanie miało by wpływ na transport mogło by powodować częste zacięcia materiału ale ten problem odpada
Ad 4 60g tutaj mi się nie podoba zwykły papier offsetowy to 80g no ale może i 60g
Natomiast ze zbyt cienkim papierem również może być kłopot. Pod wpływem wilgotności i temperatury papier pracuje i mogą być zacięcia więc należy zrobić próbny druk przed zakupem.
Ad 5 przyjmuję, że w tym jest około 5mm margines, drukarki mają podajnik cierny więc nie dorównują dokładnością offsetowi ;)

Możesz zatem pokusić się na urządzenia typu ksero z funkcją drukowania. Z pewnością będzie trwalsze i tańsze w użytkowaniu.
Mam Panasonica (format A3) ma już z 10 lat i potrafiłem na nim pojechać w ciągu jednego dnia 2500 kopii oczywiście z małą przerwą na oddech. Na co dzień drukuję na niej niewiele.
Mogę również polecić maszyny Xeroxa jak i Konica minolta (do A3) ale to już zazwyczaj większe profesjonalne maszynki jednak można kupić je za rozsądną cenę z drugiej ręki.

Z mniejszych trwałe robił kiedyś Hp seria LaserJet, demonami prędkości nie były i nie wiem co Hp z tej serii jeszcze produkuje i jaka jest ich jakość na cuda bym jednak nie liczył. Na pewno nie będą tak trwałe jak dawniej. Jeśli zdecydujesz się na biurowo - domowe maleństwo to trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy ceny tonerów, bębna światłoczułego i rolek utrwalających oraz aby papier był transportowany po jak największym promieniu, bez jakichś dziwnych nawrotek.
Ceny tych urządzeń są śmieszne więc nie liczyłby na jakąś znaczącą różnicę w trwałości i możliwościach natomiast producent może odbijać sobie na cenach części zamiennych :wink:
Sorry ale konkretnego modelu nie wskażę, po prostu korzystam z większych urządzeń.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”