Forma dla pszczelarstwa (węza)

Wykonanie formy węzy

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

sanmar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2018, 07:23

Re: Wykonanie formy do odlewu aluminium

#21

Post napisał: sanmar » 27 sty 2018, 07:51

Witam

Potrzebuję pomocy w kwestii wykonania formy do odlania płyty aluminiowej a dokładnie odlanie odlewu który będzie służyć jako forma do odlewania węzy pszczelej. Temat wydaje się prosty, ale nie do końca. Moje pytanie brzmi z czego było by najlepiej wykonać taką formę do odlewu aluminium. Myślałem nad żywicą tylko chodzi o to by ta żywica była w dość rzadkiej konsystencji abym mógł położyć na podkładce z sklejki o wymiarze arkusza węzy (woskowej) i grubości ponad 10 mm następnie całość położyć do góry węzą na blacie. Zrobić na około ogranicznik z listewek na wysokość ok 2 cm o wymiarze większym o 1 cm na około aby zrobić ściany boczne formy. Zalać wszystko żywicą która musiała by być dość rzadka, aby mogła odzwierciedlić dokładnie strukturę węzy. Natomiast po zastygnięciu żywicy była twarda i nadawała się do wykonania dwóch odlewów z aluminium. Czy dobrze myślę w tym temacie czy żywica nadaje się na formę do odlewania aluminium.Jak tak to jaką w tej sytuacji żywicę można było by polecić do tych celów. Dodam jeszcze że odlew aluminiowy była by to blacha o grubości ponad 10 mm plus struktura plastra miodu. Natomiast wymiary to 28 cm X 40 cm. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam




STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Wykonanie formy do odlewu aluminium

#22

Post napisał: STELMI » 27 sty 2018, 08:04

chcesz w formę z żywicy lać płynne aluminium? :)

Formy wykonuje się stalowe, a taka odlewnicza grawitacyjna to tzw. kokil


sanmar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2018, 07:23

Re: Forma dla pszczelarstwa (węza)

#23

Post napisał: sanmar » 27 sty 2018, 09:17

Witam dziękuję za odpowiedź wyczytałem, że istnieją życice które wytrzymują temperatury ponad 300 stopni a inne kompozyty nadają się nawet do odlewania żeliwa czyli muszą wytrzymać grubo ponad 1000 stopni. Ja chciałbym zrobić formę w której odleję aluminium w dużym uproszczeniu będzie to zwykła foremka do której po prostu wleję aluminium i tyle. Poszukuję jedynie żywicy nadającej się do tego celu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”