Ramka graniczna, kopiowanie właściwości dostosowanych


Autor tematu
comeflywithme23
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:51
Lokalizacja: Wolsztyn

Ramka graniczna, kopiowanie właściwości dostosowanych

#1

Post napisał: comeflywithme23 » 21 sty 2018, 22:04

Dzień dobry
Posiadam bazę kilkuset plików - części narysowanych jako arkusz blachy. Mam za zadanie przygotować dokumentację każdej z części która umożliwi operatorowi pogięcie detalu. W związku z tym potrzebuję ujednolicić właściwości dostosowane w każdym z plików. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak najszybciej przypisać (skopiować) każdej z części stworzony wcześniej szablon. Czy użyć harmonogramu zadań czy też generatora kart właściwości. Próbowałem użyć tych narzędzi ale niestety nie wychodzi mi to.
Dodatkowo jedną z właściwości dostosowanych na której mi zależy jest rozmiar ramki granicznej, niestety nie mam pojęcia jak ją dodać, na liście dostępnych właściwości jej nie ma, czy istnieje sposób by ją dodać/znaleźć
dzięki za pomoc
Szymon



Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Ramka graniczna, kopiowanie właściwości dostosowanych

#2

Post napisał: bildder » 22 sty 2018, 14:18

Dla jasności. Harmonogram umożliwia np. masowy zapis do dxf czy masowe aktualizowanie właściwości dostosowanych. Tyle, że dotyczy to właściwości części a nie właściwości obiektu (w liście elementów ciętych).

Generator nie służy do takich celów, tylko do przygotowania szablonu, nie działa on wstecz.

Jak skopiować szablon? Najlepiej makrem. Natomiast tak do końca nie rozumiem, jaki jest cel? Szablon może wpłynąć na właściwości całej części a nie właściwości w folderze listy elementów ciętych. Poza tym po zaktualizowaniu listy każda blacha otrzymuje 17 własciwości, w tym rozmiar ramki granicznej.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
comeflywithme23
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:51
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Ramka graniczna, kopiowanie właściwości dostosowanych

#3

Post napisał: comeflywithme23 » 23 sty 2018, 07:08

Może nie do końca jasno się wyraziłem. Urządzenie które produkujemy to odpylacz, który składa się z części w postaci giętych arkuszy blach. Wszystkie te części są zamodelowane w SW, każda pojedynczo w osobnym pliku.
Po wycięciu płaska formatka wędruje na krawędziarkę.
Na początku gdy powstawały części nie dodawano do nich żadnych właściwości dostosowanych, obecnie mam za zadanie wykonać i ujednolicić dokumentację (ta pierwsza została stworzona ręcznie tak naprędce). Chciałbym w każdej z części utworzyć kilka tych samych właściwości dostosowanych: autor, rodzaj gięcia, uwagi, narzędzia, informacje odnośnie kąta i linii gięcia oraz wymiar ramki granicznej. Chodzi o to żeby te informację zaczytywały się do tabeli w rysunku. Mogę przeklikać każdą część i dodać właściwości ale może jest szybszy sposób?
Tak naprawdę nie chodzi o zmianę szablony tylko dodanie tych właściwości.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Ramka graniczna, kopiowanie właściwości dostosowanych

#4

Post napisał: bildder » 23 sty 2018, 14:19

Osobiście nie używałem makr do właściwości cut-list, ale wiem że są: http://my.solidworks.com/reader/forumth ... components

Można znaleźć w sieci.

Łatwiej byłoby dodać właściwości do całego pliku, ale zależy jaką macie tabelę w rys, czy bom czy cut-list.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
comeflywithme23
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:51
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Ramka graniczna, kopiowanie właściwości dostosowanych

#5

Post napisał: comeflywithme23 » 23 sty 2018, 20:08

Własnie taki miałem plan żeby dodać nowe właściwości do całego pliku plik->właściwości zakładka dostosowane a następnie stworzyć odpowiedni format listy materiałów żeby zaczytywała te właściwości, niestety nie widzę tam rozmiaru ramki granicznej. Czy da radę jakość przenieść z cut listy tę wartość do listy materiałów ?
Jeśli inaczej się nie da przeklikam te kilkaset plików i do każdego dodam właściwości, ewentualnie czy jest taka opcja żeby stworzyć szablon właściwości w generatorze i później ręcznie wskazać każdy plik? Niestety generator jest dla mnie jeszcze trochę zawiły.

Korzystając z okazji można wiedzieć jaki Ty pracujesz z tabelami w trakcie projektowania? Generalnie na tyle na ile ja rozumiem jak to działa w SW staram się dla złożeń używać listy materiałów i zależnie od potrzeb modyfikować kolumny i dodawać właściwości dostosowane, natomiast dla konstrukcji spawanej używam cut listy z tymi informacjami które uważam za potrzebne. Ale teraz wychodzi na to, że należałby skorzystać w tych dwóch tabel, taka tabela hybrydowa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”