Re:1) WAŻE ze względu na zakłócenia: można przesyłać w blokach z sumą kontrolną... - i potwierdzeniaromek-s pisze:Do przemyślenia.
1) protokół komunikacji między programem komputerowym i sterownikiem sprzętowym
Komunikacja musi być zabezpieczona, tzn. należy wprowadzić żądanie potwierdzenia odebrania rozkazu.
2) podział zadań między programem (win) i programem (procesor)
Re:2) na tym etapie jeszcze nic nie wiadomo, jeszcze nie określiliśmy architektury

trajektoria... czyli dyskretny opis punktów przez które ma przejść narzędzie w odpowiednich momentach... czyli taka przekompilowana/sprawdzona marszruta?romek-s pisze:wczytuje kod, interpretuje polecenia i wysyła trajektorię ruchu do kontrolera nadrzędnego i niech tamten się martwi żeby wszystko chodziło jak należy.
[ Dodano: 2005-07-23, 12:11 ]
do płytki uC należy dołożyć 4x A3977sed (za optoizolacją)... i będzie kompletny sterownikromek-s pisze:Ponieważ zawodowo zajmuję się projektowaniem urządzeń elektronicznych, więc mogę wziąć na siebie zaprojektowanie odpowiedniego kontrolera sprzętowego.
Komunikację zrobimy na porcie USB, który obsłużymy jako port RS232, lub USB.
Interfejs USB będzie wyglądał następująco:
- z komputera kabel USB do konwertera USB-RS232, albo USB-port równoległy 8 bit.
Ponieważ komputer znajduje się blisko maszyny, to scalak zamieniający informację z portu USB na sygnały logiczne, to całość umieścimy w kontrolerze sprzętowym.

A3977sed z listy społecznej 2 jest osiągalny za ok. 20zł - a jest to sterownik mikrokrokowy bipolarny do 2,5A https://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?p=5043
[ Dodano: 2005-07-23, 12:31 ]
sterownik oczywiście planowany jest jako open-hardware
