Frezowanie gumowego wałka

Jak zrobić frez w gumowym wałku - potrzebna pomoc

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

Autor tematu
lmierkiewicz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2018, 07:55

Frezowanie gumowego wałka

#1

Post napisał: lmierkiewicz » 09 sty 2018, 08:09

Witam,

otóż jesteśmy producentem produktu wykonanego z granulatu gumowego. Za każdym razem kiedy staramy się stworzyć w produkcie frez używając do tego pierścieni które wchodzą do formy za każdym razem frez pojawia się w innym miejscu. Tak więc nie ma sensu kontynuować tego procesu produkcyjnego. Innym rozwiązaniem jest wyprodukowanie pełnego wałka a następnie wyfrezowanie na danej wysokości danego frezu.

Jeśli chodzi o wszelkie dane to wysokość wałka 800 mm,średnica fi 170. Frez jaki chcemy zrobić to na wysokości od góry 20mm i frez o głębokości 5mm wkoło średnicy całej gumowej rury. Tak jak na załączonym obrazku.

Potrzebna mi pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu, bo szczerze mówiąc nie wiem nawet jak to nazwać. Szukałem tokarki z nożem wrzecionowym, ale guma jest niewdzięcznym materiałem do obróbki a co za tym idzie w momencie włożenia tego wałka do tokarki musi on być dodatkowo dociążony.

Poproszę o pomoc w doborze urządzenia. Obrazek




atlc
Posty w temacie: 1

Re: Frezowanie gumowego wałka

#2

Post napisał: atlc » 09 sty 2018, 10:26

Może jednak coś jest nie tak z formą i tu bardziej trzeba szukać rozwiązania problemu?:)


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

Re: Frezowanie gumowego wałka

#3

Post napisał: Majster70 » 09 sty 2018, 15:22

Nie rozumiem o co chodzi z tym frezem? Chyba ci chodzi o przefrezowania? Wyrób (detal gumowy) powinien wychodzić gotowy z formy. Guma kiepsko się frezuje, toczy, za to dobrze się tnie i szlifuje - tyle że trzeba dobrać dość grube ziarno.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”