Auto wciskanie resetu

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

Auto wciskanie resetu

#1

Post napisał: lenherd » 25 gru 2017, 15:26

Witam, czy jest jakiś myk w machu 3 żeby po wystąpieniu awarii w trakcie obróbki reset następował automatycznie i błyskawicznie? Nie mam hamulca w Z i wiadomo zanik zasilania i wrzeciono leci w dół




dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Auto wciskanie resetu

#2

Post napisał: dudziak4 » 26 gru 2017, 10:10

Nie ma i nie do tego służy przycisk reset żeby go wciskać "automatycznie i błyskawicznie". Napisz lepiej co jest przyczyną tak częstych resetów bo nie uwierzę że to zaniki zasilania (ewentualnie zmień dostawcę prądu).

Awatar użytkownika

Autor tematu
lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

Re: Auto wciskanie resetu

#3

Post napisał: lenherd » 29 gru 2017, 16:09

Problemem jest stolarnia obok z wielkim cyklonem, w trakcie rozruchu tegoż następuje wachniecie w instalacji i u mnie wywala błąd . Jak dadzą mi znać i zatrzymam się na czas rozbujania ich wentylatora to potem mogę pracować.


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Auto wciskanie resetu

#4

Post napisał: dudziak4 » 29 gru 2017, 20:47

Ja na twoim miejscu spróbowałbym przełączyć zasilanie maszynki pod inną fazę, zdarza się że zanik nie występuje na każdej fazie a być może jesteś podłączony pod najbardziej obciążoną. Najlepiej byłoby pomierzyć ale jak nie masz czym to po prostu przełącz i zobacz jak stolarnia odpali czy ci błędu nie wywali. W ostateczności wymień silnik na taki z hamulcem lub zamontuj sam hamulec jak jest możliwość. Najpierw zamień fazę jest duża szansa że pomoże.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

Re: Auto wciskanie resetu

#5

Post napisał: k-m-r1 » 30 gru 2017, 11:04

oś Z przeciwwaga,
Silnik + hamulec na osi Z,
Przepiąć na UPS PC i CNC, starczy na 1 min, a uratuje nie jeden detal i frez. Można dodatkowo podpiąć Pauze i stop falownika co by maszyna zatrzymała sie. Kiedyś komuś, tu na forum robiłem dodatek na zapamiętywanie linijki g-kodu podczas zadziałania UPS co by rano wiedział gdzie maszyna zakończyła prace na nocnej zmianie po zaniku napięcia.

Szukanie fazy może nic nie dać chodź to najtańsze :). Obok mnie jest kaszarnia mają osobną linie zasilania. Jak rusza suszarnia i silnik lekko 22KW, to u mnie przygasa i spadek do 200-210V mimo że osobne linie zasilania, tylko podpięte pod ten sam trafo.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Auto wciskanie resetu

#6

Post napisał: dudziak4 » 30 gru 2017, 11:11

Masz rację ale może się okazać że samo przepięcie pod inną fazę wystarczy i cała reszta z hamulcami, ups-em i innymi gadżetami będzie zbędna ale nie musi :lol:


lysa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:13
Lokalizacja: Net

Re: Auto wciskanie resetu

#7

Post napisał: lysa » 04 sty 2018, 15:50

Mam podobny przypadek i gdzieś na forum czytałem o podobnym i też nie rozwiązanym..., mianowicie mi co chwilę nie regularnie i co ileś tam linii wyskakiwał błąd requestion estop i musiałem resetować i od nowa nie dało się pracować prawie wszystkie kable zmieniłem na ekrany tasowałem w skrzynce rozdzielczej już wszystkim, fazy zmieniałem itp nic nie pomagało dopiero jak odłączyłem przycisk bezpieczeństwa "grzyba" od płytki pomogło jak ręką odjąć tyle że teraz trochę niebezpiecznie bo trzeba wyłączyć STOP w programie na szybkiego jakby co. Jakieś zakłócenie czy to falownik tak sieje zasilacz impulsowy, nie wiem do tej pory co to powoduje może ktoś ma jakiś pomysł przy okazji tego tematu
Pozdro

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

Re: Auto wciskanie resetu

#8

Post napisał: k-m-r1 » 04 sty 2018, 16:53

Ekranowanie podpiąć tylko jedną stroną, można zabawić się w cewki na przewodzie.
Jeśli Estop jest na 5V to zmienić na minimum 12V zalecane 24V.
Uziemienie maszyny?
Zamknąć Falownik w osobnej puszce z ekranem. Można wygrodzić blaszką w szafie el.
Przepiąć Estop by odcinał zasilanie do szafy zamiast 5V puszczać przewodem.
Skrócić przewody do E-stop ??? Przewody działają jak antena, z jednym kolegą robiliśmy testy i stara mikroafalówka załączała Estop...
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


lysa
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:13
Lokalizacja: Net

Re: Auto wciskanie resetu

#9

Post napisał: lysa » 04 sty 2018, 17:36

Dzięki za podpowiedzi, bliżej wiosny znów będę walczył z tym to dam znaka co i jak pozdro

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”