Inżynieria odwrotna w programie NX

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
Mieczyslaw151
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2017, 13:33

Inżynieria odwrotna w programie NX

#1

Post napisał: Mieczyslaw151 » 29 gru 2017, 13:37

Witam.
Piszę pracę inżynierską na temat "Możliwości oprogramowania NX w inżynierii odwrotnej na wybranych przykładach" i zwracam się z prośbą do bardziej obeznanych użytkowników z programem NX o pomoc. Poniżej opiszę ogólny plan wykonania mojej pracy ustalony z promotorem. Bardzo proszę o pomoc w opisaniu funkcji jakich powinienem użyć aby ten plan wykonać.
1 stworzenie siatki punktów na płaszczyźnie. W szkicu mam utworzyć punkt a następnie za pomocą szyku utworzyć płaszczyznę z punktami.
2 Stworzenie dowolnej powierzchni o kierunkach u-prostoliniowym v-krzywoliniowym a następnie zrzutowanie wcześniej utworzonych punktów na tą płaszczyznę.
3 Z tego co zrozumiałem mam eksportować punkty zrzutowane do pliku txt. a w programie python wprowadzić ich losowość.
4 Potem muszę te losowe punkty wprowadzić do programu NX i stworzyć nową płaszczyznę po czym eksportować ją jako chmurę punktów.
Bardzo proszę osoby dobrze obeznane w programie NX aby opisały mi krok po kroku jak każde z tych zagadnień wykonać. Do tej pory moja przygoda z tym programem ograniczała się do modelowania i obróbki dlatego proszę o pomoc. Dodam tylko że nie znalazłem podobnego problemu na forum. Z góry dziękuję za pomoc :)



Wróć do „NX CAM/Unigraphics”